VYŘEŠENO - Leknýř = Nekmíř

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

VYŘEŠENO - Leknýř = Nekmíř

Příspěvekod genjan » pát pro 22, 2023 9:58

Dobrý den,

narazil jsem v textu na místo Leknýř, bohužel nic bližšího o místu není uvedeno, jen, že odtud pocházela jakási Pešková. Domnívám se, že by se mohlo jednat o nějaké místo spojené se severním Plzeňskem, protože její manžel pocházel z Chrástu u Plzně.

Doplňující informace:
Datum: 18.11.1855 - dítě Marie Tischer - matka Rosalie, dcera (zemř.) Vojtěcha Čechury, sedláka z Chrástu, č. 18, ... a Johanny, roz. Peškové, z Leknýře
Umístění: 2. zápis, strana vlevo: https://www.portafontium.eu/iipimage/30 ... =377&h=136

Zkoušel jsem i různé vyhledávače, bohužel bez úspěchu.

Nesetkal se s tímto místem někdo? (Osobně mi to evokuje místo Nekmíř.)

Děkuje a zdraví, genjan

Nedalo mi to a pátral jsem v jiných knihách z téhož období v téže oblasti a podařilo se mi narazit na oba dotyčné. U ženy je zapsáno Nekmíř. Buď se jedná o to, že pisatel se upsal a zapsal jiný název, nebo se Nekmíři říkalo Leknýř.
Naposledy upravil genjan dne pát pro 22, 2023 15:14, celkově upraveno 2
genjan
 
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 18, 2023 12:12

Re: místo (asi obec) Leknýř

Příspěvekod Zora » pát pro 22, 2023 10:25

Vložte odkaz na záznam, kde se místo vyskytuje. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků