Mauruck / Maurugk / Maurick

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Mauruck / Maurugk / Maurick

Příspěvekod W4S3K » pon zář 18, 2023 21:26

Dobrý večer,

pokouším se najít obec Mauruck, odkud by měl pocházet Jan Jiří Loth. Před půlrokem jsem narazil na tento zápis viewtopic.php?f=41&t=59261 a díky pomoci to přečetli jako Maurusk. Ale díky dalším záznamům jsem zjistil, že by mělo jít o Mauruck, což už nějaké výsledky hází.

Našel jsem tento záznam:
Kanovníci se pak opět uchýlili na budyšínský hrad. Po smrti Widerina nastoupil jako děkan Jiří Kattmann von Mauruck, původem z Budyšína. Kattmann byl přítomen při popravě českých povstalců roku 1621 a roku 1622 oficiálně děkoval císaři za to, že vzal lužické stavy na milost.

Podle https://www.deutsche-digitale-bibliothe ... SSGTOIJDD3 min rod Kattman používal i spojení von Maurugk nebo von Maurick. To nabízí hrad a obec v Nizozemku, rovněž se nabízí i Budyšín (ikdyž tam mám pocit, že Katmmani žili a nemá s tím nic společného.

Ale než se pustim asi do jednotlivých matrik (Budyšín má až 1660+), tak jsem zkusil založit tohle téma.. a budu asi rád za jakoukoliv teorii :-)
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků