VYŘEŠENO: Který Chlum

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

VYŘEŠENO: Který Chlum

Příspěvekod nathan » pát črc 01, 2022 9:23

V matrice u jednoho mého předka je uvedeno, že jeho matka pochází z "Chlumu v okrese Hlinském".
Chlumů je v širší oblasti několik a z matrik mi nebylo úplně jasné, který je který. Nakonec jsem ji našel v této. https://matriky.online/zamrsk/000-00706
Jedná se tedy skutečně o (dnešní) Chlum u Hlinska? Omlouvám se za zřejmě trochu zmatený a hloupý dotaz, ale zmatek v tom vážně trochu mám. Zdá se mi, že některé ty Chlumy jsou dost blízko u sebe.
Naposledy upravil nathan dne pát črc 01, 2022 10:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Který Chlum

Příspěvekod pavel.m » pát črc 01, 2022 9:58

Ten odkaz není platný, řekl bych, že část ho chybí, respektive mě se neotevře.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Který Chlum

Příspěvekod pavel.m » pát črc 01, 2022 10:01

z mé zkušenosti jsou v okolí velmi kvalitně vedené indexy a pro oba Chlumy (farnost Bojanov i Hlinsko) by měli být dostupné online.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Který Chlum

Příspěvekod Zora » pát črc 01, 2022 10:08

Broumov Broumov Broumov + Hejtmánkovice + Hermánkovice + Hony + Krinice + Olivetín + Otovice + Rožmitál + Velká Ves
Odkaz se mně otevírá normálně, vede na stránky matrik pro farnost Broumov.

Okres hlinský - určitě se jedná staré rozdělení podle okresů

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Který Chlum

Příspěvekod nathan » pát črc 01, 2022 10:10

Pardon, zkouším znovu: https://matriky.online/zamrsk/000-00706/1/#

Bojanov to není -- to je jeden z těch, kde jsem hledal marně. Tento spadal pod Krucemburk, což je skutečně od Chlumu u Hlinska blízko, ale už si nejsem jistý ničím. :)
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Který Chlum

Příspěvekod zeter » pát črc 01, 2022 10:14

Já úplně nerozumím, na co se vlastně ptáte... jestli jste ji tam našel, tak je to asi ten správný Chlum, ne?
zeter
 
Příspěvky: 3292
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Který Chlum

Příspěvekod pavel.m » pát črc 01, 2022 10:14

Jak se jmenovala a kdy se měla narodit?
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Který Chlum

Příspěvekod pavel.m » pát črc 01, 2022 10:15

zeter píše:Já úplně nerozumím, na co se vlastně ptáte... jestli jste ji tam našel, tak je to asi ten správný Chlum, ne?


Právě jsem to taky nepobral a odkaz mě dovede na hlavní stránku, ne přímo na záznam, tak nevím ejstli to nerozlouská muj pc, nebo odkaz má vect tam.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Který Chlum

Příspěvekod Zora » pát črc 01, 2022 10:20

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... hesD&rut=1

Ptá se, o který Chlum se jedná, podle farnosti Krucemburk jde o výše uvedený.

Odkaz stačí přelistovat o stránku dálo.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Který Chlum

Příspěvekod nathan » pát črc 01, 2022 10:24

Správný ano, ale jde mi hlavně o to, abych si ho správně zaznamenal. Čili zda je správné místní označení k této matrice Chlum u Hlinska.

Zkouším poslat odkaz ještě přímo na záznam: https://matriky.online/zamrsk/000-00706 ... 25&y=0.397

Kateřina Machovcová, narozená 31. srpna 1797, třetí záznam vpravo.
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Který Chlum

Příspěvekod nathan » pát črc 01, 2022 10:24

Zora píše:https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=15.8509339&y=49.7039454&z=14&rc=9kF67xVrtwe1KxV5.u&rs=coor&rs=muni&ri=&ri=5025&mrp=%7B%22c%22%3A111%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9kEiyxVrJhf-JfJ7fHrevsfFhf2UfUpfKsfcndyUglmeoSgSzfHE-hesD&rut=1

Ptá se, o který Chlum se jedná, podle farnosti Krucemburk jde o výše uvedený.

Odkaz stačí přelistovat o stránku dálo.
Z



Moc děkuji!
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků