VYŘEŠENO Hyčmanov - Klášterské panství

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

VYŘEŠENO Hyčmanov - Klášterské panství

Příspěvekod Majinka » čtv lis 19, 2020 11:29

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jestli někdo neví, kde se nacházelo v roce 1837 Klášterské panství, konkrétně hledám obec Hyčmanov. Otevřela jsem všechny digitalizované matriky, ale nikde jsem o této obci zmínku nenašla. Hledala jsem i v Palackého popisu, ale ani tam není zmínka o této obci a nenašla jsem žádnou, která by se tomu názvu podobala. Ani v zaniklých obcích jsem tuto obec nenašla. Zkoušela jsem i staré mapy a nic jsem v nich nenašla. Nejsem si jistá, ale myslím si, že by se mohlo jednat o oblast Kláštera nad Jizerou. Odvozuji to z toho, že tahle část rodiny se pohybuje v okolí Mladé Boleslavi, ale je to opravdu jen odhad.

Zápis o této obci je v matrice narozených druhý shora na levé straně. Josef a Anna Altmanovi pochází z Hyčmanova podle tohoto zápisu.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5111/166#

Děkuji za pomoc
Naposledy upravil Majinka dne ned lis 22, 2020 21:46, celkově upraveno 1
Majinka
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 18, 2020 21:47

Re: Hyčmanov - Klášterské panství

Příspěvekod janamic » čtv lis 19, 2020 13:41

Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Hyčmanov - Klášterské panství

Příspěvekod Majinka » čtv lis 19, 2020 13:56

Moc děkuji za pomoc, to bude ono ☺️.
Majinka
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 18, 2020 21:47


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků