Radošice? na panstvích svatovítské kapituly

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Radošice? na panstvích svatovítské kapituly

Příspěvekod JosefJ. » ned bře 22, 2020 17:45

Dobrý den.
V souvislosti s tématy
viewtopic.php?f=41&t=50350
viewtopic.php?f=5&t=50334
hledám Radošice nebo podobně na panstvích svatovítské kapituly. Radošovice u Vlašimi se po prozkoumání zdají velmi nepravděpodobné, Radošovice u Říčan se zatím nepotvrdily.
Napadají mě Radostice u Lovosic, které byly z jiných důvodu ve výběru, na který ukazovaly i jiné zápisy,
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Radošice? na panstvích svatovítské kapituly

Příspěvekod Viola » pon bře 23, 2020 16:39

Zkoušel jste archiv v Třeboni? Tam jsou Radošice, Radošovice i Radostice. A svatovítské katedrále to tam patřilo.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Radošice? na panstvích svatovítské kapituly

Příspěvekod ATUM » pon bře 23, 2020 19:29

Jak radí Viola, asi se jedná o Radošice na panství Lnáře. V pozemkových knihách se vyskytuje příjmení Soukup. V Pořadovém č.21 na sn.20 je uvedeno dietem Waczlawowy, což by mohl být pozdější otec nevěsty Magdaleny. Ale Vám asi jde o to jestli odtud pocházela testes Dorota Kmochova, jelikož hledáte původ Kmochů. Ale toto příjmení v PK Radošice nevidím.
Znáte stránky https://www.kdejsme.cz/prijmeni/Kmoch/hustota/ ? Dodnes se nejvíce Kmochů dochovalo v Praze, Kutné Hoře a Kolíně.
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Radošice? na panstvích svatovítské kapituly

Příspěvekod JosefJ. » pon bře 23, 2020 20:27

Děkuji.
K Radošicím ve farnosti Čížkov a panství Lnáře jsem chtěl napsat skoro totéž, tedy že Soukupů jsem našel povícero, ale ne Magdalenu dceru Václava, ale přes Soukupy ke Kmochům jsem se nedostal. Soukupy jsem našel i v Radostovicích na Táborsku a Radošovicích u Strakonic, ne však tyto konkrétní, a ke Kmochům to rovněž nevedlo.
Ke Kmochům bych se vyjadřoval spíš v odkazovaném tématu pod Hledá se.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků