Rozsah lešanského panství, Tešetice

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Rozsah lešanského panství, Tešetice

Příspěvekod JosefJ. » ned led 05, 2020 19:54

Dobrý den. Vyčleňuji do Místopisu otázku z tématu http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=5&t=41828:

Uvítám odkaz na přesnější informace o rozsahu lešanského panství (nejen jména sídla panství několika dvorů), zejména doplnění výčtu farností zasahujících na toto panství. ...
K hledání předchozích zápisů jsem vytipoval farnosti Netvořice, Jílové, Vysoký Újezd, Sedlčany, Kosova Hora, sv. Kilián, Chlum. Zatím bylo hledání neúspěšné, pečlivější bylo u Netvořic, Jílového, Vysokého Újezda a sv. Kiliána, ...


Něco jsem našel v dokumentu http://www.ahmp.cz/page/docs/prehled-pisemnosti-patrimonialni-spravy.pdf; zdá se mi odpovídat informacím z citovaných příspěvků ne plně (v příspěvcích zmínky o lokalitách v okolí Sedlčan, které nejsou v dokumentu zmíněny) a hlavně mě mate zmíněná tešetická rychta. Těšetice na Karlovarsku i nejméně dvoje moravské jsou daleko.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Rozsah lešanského panství, Tešetice

Příspěvekod janamic » stř led 08, 2020 18:43

Popis v katalogu AHMP "Kniha gruntovní záduší sv. Víta na Hradě pražském - panství Lešany, rychty lešanské a tešetické" na mě dělá dojem, že zde došlo buď K špatnému přečtení názvu knihy, nebo k překlepu. Může to být klidně : Kniha gruntovní záduší sv. Víta na Hradě pražském - panství Lešany, rychty lešanské a wšetické. Zkusila bych zavolat do AHMP, aby ověřili, zda nemají v názvu gruntovní knihy chybu, případně, aby Vám řekli o které Tešetice se jedná.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Rozsah lešanského panství, Tešetice

Příspěvekod JosefJ. » pát led 10, 2020 19:40

janamic píše:Zkusila bych zavolat do AHMP, aby ověřili, zda nemají v názvu gruntovní knihy chybu, případně, aby Vám řekli o které Tešetice se jedná.

Byl jsem v AHMP i SOA Praha (knihy a dokumenty z lešanského panství jsou záhadným systémem rozděleny mezi oba), podle lokalit vypsaných v úvodu inventáře to vypadá na Vámi uvedené Všetice.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Rozsah lešanského panství, Tešetice

Příspěvekod janamic » sob led 11, 2020 11:11

Chyba v popisu mne nepřekvapuje, vím o další chybě, kde mají místo Dobříč Dobříš
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků