VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Zora » ned bře 24, 2019 10:49

Musíte hledat pravděpodobně nějaký hospodářský dvůr ( Guthes B?) bay Prag, velmi pravděpodobně u Prahy, neb nevěsta spadala pod Libeň (mohla tam být ve službě, ale o tom v zápise nic není)
Je to piplavá práce , spousta obcí zaniklo, spojilo se, natož hospodářský dvůr..., nějaký Újezd - jen v Praze byly asi tři...
na wiki najdete rozpis Újezdů, název se mohl měnit.
Zkuste hledat Havránky v policejních přihláškách, v adresářích, případně i v databázích VHA . padlí a legionáři, Jsou tam obce původu, třeba Vás to nasměruje. Je dost pravděpodobné, že další Havránci - předci , se z obce původu neodstěhovali (nějací tam zůstali)
Hledejte na MH, FS, geni.com, podívejte se, zda u dětí (vnuků) není nějaká zmínka, někde by měla být uvedena domovská příslušnost, i když u nevěsty to následně asi moc nepomůže...

Požádám, pokud hledáte cokoliv dalšího, pak použijte rubriku hledám, nenavazujte na tohle vlákno, kde hledáte konkretní obec původu konkretní osoby.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned bře 24, 2019 13:19

To všechno už jsem za ty víc než tři roky vyzkoušel. Nezbývá než časem začít prohledávat celou Prahu v rozsahu seznamu matrik na AHMP, a tomu jsem se snažil celý ty roky vyhnout.
Protože to je jednak práce na měsíc minimálně, protože ne všude jsou pro roky cca 1740-1820 indexy, jednak není vyloučeno, že po svatbě (někde) do Libně přišli na výhost odkudkoli dočista z venkova.
Dal se hned čekat problém, když z Libně není rodem ani Jan Havránek, ani jeho žena Anna Hollasová, a přesto se jim tam v létě 1815 narodila dcera Anna (a teprve v prosinci toho roku koupili od pí Dolejšové ten domeček č. 115. Ale že ani po třech letech nebudu mít sebemenší RELEVANTNÍ stopu, to jsem opravdu nečekal. Zatím to byly VŽDY stopy falešné.
Navíc se jim před tou Annou narodil ještě Václav a Barbora (podle dědického pořízení po smrti Anny Holasové v roce 1838), a to NIKOLI v Libni. A sňatek ani Václavův ani Barbořin se v Libni nekonal – že bych u toho třeba našel, kde se narodili... A v pražských konskripcích ani ve sčítání samosebou Jan Havánek uveden nikde není, protože se oběsil už v roce 1824, z té doby není ještě nic takového k mání...
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Karla55 » ned bře 24, 2019 17:03

aus Trneny. Augezd No. 39
am Smichow bey Prag

Není ten Újezd bydliště v Praze na Smíchově?
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Karla55 » ned bře 24, 2019 17:33

Za Trněný je tečka. Ulice Újezd končí na Smíchově.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned bře 24, 2019 17:50

Monika píše:
Karla55 píše:Není ten Újezd bydliště v Praze na Smíchově?

Ten Újezd, který máme spojený se Smíchovem, jednak nebyl nikdy Trněný a jednak patřil pod Malou Stranu: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Ajezd_(Mal%C3%A1_Strana)


Né, ten Kateřinin otec Franz Hawranek byl skutečně gebürtig aus Trneny Augezd Nr. 39, viz tady v příloze.
A ty jsou dva: jeden ve farnosti Kováry (okres Kladno) a druhej ve farnosti Tachlovice (okres Beroun), ale ani v jednom se mi kolem roku 1785 nenarodil prapraprapraděda Jan Havránek Matěji Havránkovi a jeho ženě Alžbětě...
lb.
Přílohy
AAAA.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Zora » ned bře 24, 2019 17:58

Já mám pocit, že opravdu by měl hledat kolega sám, nespoléhat se na to, že mu někdo bude dohledávat všechny možnosti. Není začátečník.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Karla55 » ned bře 24, 2019 18:01

Netvrdím, že je v Praze Trněný Újezd. Chtěla jsem p. Bátoru upozornit, že by to mohla být další věta, která uvádí bydliště v Praze. Smíchov začíná od ulice Vítězná.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned bře 24, 2019 18:08

Půjdu se teda po večeři podívat do těch Lenešic na Lounsku, ty znějí rozumně, statek tam byl rozhodně, a dost známý.
A už předem trnu: s litoměřickým archivem si moc netykám... Ze severních Čech mám jen jediný rod, takže jsem už zapomněl, jak se tam chodí bádat.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned bře 24, 2019 18:11

Karla55 píše:Netvrdím, že je v Praze Trněný Újezd. Chtěla jsem p. Bátoru upozornit, že by to mohla být další věta, která uvádí bydliště v Praze. Smíchov začíná od ulice Vítězná.


Smíchov mě časem tak jako tak nemine, rozhodl jsem se, že ČISTĚ JEN KVŮLI TĚM HAVRÁNKŮM budu přece jen muset projít postupně celou Prahu v rozsahu seznamu farností na webu AHMP.
Přičemž nikde není psáno, že přišli do Libně odněkud z Prahy... :-(
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod sanssouci » ned bře 24, 2019 18:38

Tady se najdou několik Havránků. Jeden je z Kutné Hory.

Popis obyvatelstva hlavního města Prahy z roku 1770

http://www.historie.hranet.cz/heraldika ... is1770.pdf
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: VYŘEŠENO: oo Libeň 1845, němčina

Příspěvekod royt » pon črc 08, 2019 7:52

V matrikách uváděn Trněný Újezd okres Smíchov.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Předchozí

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků