Luč u Střížova - VYRESENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Luč u Střížova - VYRESENO

Příspěvekod Gringo » pát srp 24, 2018 7:43

Náhodou jsem našel zmínku o obci Luč u Střížova v Haliči a chtěl bych vědět, kde se nachází.

Obrázek

Zajímá mě to proto, že podobně zní název rodné vesnice jednoho z mých předků, ale nebyl jsem schopen ji najít.

Když jsem se díval, tak Střížov je někde v jižních Čechách, to je dost daleko od Haliče a nic lepšího jsem nenašel.

Nevěděl by někdo?
Naposledy upravil Gringo dne pát srp 24, 2018 9:00, celkově upraveno 1
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Luč u Střížova

Příspěvekod Zora » pát srp 24, 2018 8:22

K tomu odkazu o předku - Galicie bylo území v dnešním Polsku, dřívější ekvivalent pro dnešní české označení Halič nemá to nic společného se Španělskem.
Halič (ukrajinsky Галичина / Halyčyna; polsky Galicja; německy Galizien; latinsky Galicia) je historický kraj ve východní Evropě.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hali%C4%8D

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Luč u Střížova

Příspěvekod Gringo » pát srp 24, 2018 8:31

Okej, bylo by to asi posetile domnivat ze, ze predek prisel ze Spanelska.
Ale pri hledani obce Lugia je zatim Luč nejblíže.
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Luč u Střížova

Příspěvekod Zora » pát srp 24, 2018 8:54

https://mapy.cz/zakladni?x=21.9126673&y ... &id=222198

Lutcza , nedaleko je Strzyžov

To by mohlo být ono. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Luč u Střížova

Příspěvekod Gringo » pát srp 24, 2018 8:59

Dekuji, to vypada slibne, jdu na FS provětrat tamni zdroje
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Luč u Střížova - VYRESENO

Příspěvekod Gringo » pát srp 24, 2018 20:24

Dekuji za vycerpavajici odpoved.
Presne jak rikate, u mormonu jsem nepochodil a na szukajvarchiwach jsem dosel tez do 1889-1903, coz je mimo muj casovy ramec. Nicmene zbezna kontrola vyskytu prijmeni mimo muj ramec dava jakousi nadeji.
Urcite dam vedet, pokud se posunu dal.
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků