Obram a (Klösterle) Senftenberg

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Obram a (Klösterle) Senftenberg

Příspěvekod zedir » ned čer 03, 2018 22:45

Dobrý den,

narazil jsem na záznam, ze kterého nemůžu najít uvedené lokality, ať hledám, jak hledám. Pokud se jedná o něco relativně blízkého, tak tuto oblast rozhodně neznám a nevím, jak a zda jsou jména zkomolená. Jedná se o záznam narození v Rychnově nad Kněžnou v roce 1793 (matrika 142-9, snímek 00141), tedy pod Zámrskem.

narozená Margareta Rolandt
otec Wolfgang Rolandt Jäger zu Reiche[nau]
matka Margareta gebohren nach Laurentz Sydl Pfefferküchler aus Obram
kmotři Anna Tochter des Johann Frank, Taglohner aus Snasßenberg, Frantz Kuntz Rewirjager in Dubno

V některém indexu jsem narazil na rozvitější zápis očividně stejné lokality, ale v ničem mi to nepomohlo, tam vidím Klösterle Snasßenberger Herrschaft.

U prvního jména jsem přemýšlel, že to může být zkomolený název, který se dodnes zachoval v češtině (řeknu například Obrataň), ale také to může být z němčiny odvozené od Ober- a dnes se v češtině jedná o něco Vrchního, Horního... U té druhé lokality jsem zkoušel i jiné varianty, jako Saaßenberg, Snaffenberg, Snastenberg... cokoliv, na co to alespoň trochu vypadá, ale nic, z čeho bych byl moudřejší.

Rodný záznam:
Obrázek

Panství:
Obrázek

Celá strana matriky:
Obrázek

předem děkuji za případné reakce
s pozdravem
zedir
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Obram a (Klösterle) Snasßenberg

Příspěvekod sanssouci » pon čer 04, 2018 6:05

Možná obec Senftenberg, dnes Zamberg, archiv Zámrsk.
V němčině se hodně polyká, proto možná něco jako Olbram.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Obram a (Klösterle) Snasßenberg

Příspěvekod zedir » sob čer 09, 2018 8:56

Děkuji moc, jak se na to dívám a také na mapu, určitě to bude Senftenberg, opravím to do nadpisu. Zkusím ještě zapátrat po tom Obram.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků