Gradlice v okolí Hořice - VYŘEŠENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Gradlice v okolí Hořice - VYŘEŠENO

Příspěvekod Sagitarius » stř črc 12, 2017 11:08

Nenapadá někoho co by to mohlo být? Mám svatbu Jiřího Nezbedy kata ex Gradlicz v r. 1761 v Hořici, bez dalšího upřesnění původu. Když je to kat, tak to musí být město, asi ne moc malé. Zkoušel jsem Hradlice, Gradlice, Kradlice, nic mi nepřišlo relevantní. Napadlo mě jestli to není nějaké místní označení nedalekého Hradce Králové, ale tam jsem dané příjmení nenalezl. Nějaký tip?
Naposledy upravil Sagitarius dne stř črc 12, 2017 13:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Gradlice v okolí Hořice

Příspěvekod Menya » stř črc 12, 2017 12:15

Gradlitz je Choustíkovo Hradiště
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Gradlice v okolí Hořice

Příspěvekod Sagitarius » stř črc 12, 2017 12:31

Menya píše:Gradlitz je Choustíkovo Hradiště


Díky ti dobrá vílo :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Gradlice v okolí Hořice

Příspěvekod Sagitarius » stř črc 12, 2017 13:18

Potvrzeno, našel jsem první dítě Jiřího. Ale bude to běh na dlouhou trať, německá matrika bez indexu. :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků