Oskert v Chorvatsku- VYŘEŠENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Oskert v Chorvatsku- VYŘEŠENO

Příspěvekod Marcus » čtv dub 27, 2017 8:03

Dobrý den, mezi předky mám Václava, který se oženil s Marií, jejíž otec Lukáš Marinsch a matka Kateřina jsou z obce Oskert v Chorvatsku. U některých zápisů je psáno, že Lukáš je sedlákem ve vsi Oskert v zemi Charvátské. Bohužel o této vsi nemohu dohledat na netu žádnou zmínku. Jedná se o období kolem roku 1800, je možné, že obec už neexistuje nebo se jmenuje jinak? Chtěl jsem alespoň vědět, ve kterých místech Chorvatska se obec nacházela. Za příp. pomoc děkuji- http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =83#scan82
Zápis je ve druhém odstavci odzdola, ve sloupku Copulati. Byla to jeho druhá žena.
Naposledy upravil Marcus dne čtv dub 27, 2017 9:33, celkově upraveno 1
Marcus
 
Příspěvky: 162
Registrován: ned zář 01, 2013 5:56
Oblast pátrání: Přestavlky, Chrastná, Radlice, Kruty a okolí, Praha- rod Drahota

Re: Oskert v Chorvatsku

Příspěvekod Zora » čtv dub 27, 2017 9:00

https://mapy.cz/zakladni?x=14.8981234&y ... =105873408

Zde je Oskrt, velmi podobné, dnešní Slovinsko,
kam obec, oblast spadala ve Vámi uváděném období se určitě dá vyhledat na netu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Oskert v Chorvatsku

Příspěvekod Marcus » čtv dub 27, 2017 9:27

Děkuji moc, to už si dohledám. Já se příliš soustředil na to Chorvatsko a ani podobný název jsem tam nenašel. Ještě jednou děkuji :-)
Marcus
 
Příspěvky: 162
Registrován: ned zář 01, 2013 5:56
Oblast pátrání: Přestavlky, Chrastná, Radlice, Kruty a okolí, Praha- rod Drahota

Re: Oskert v Chorvatsku- VYŘEŠENO

Příspěvekod Dawid » čtv dub 27, 2017 13:18

No, kdyžtak tenhle Oskrt opravdu nebyl v Chorvatsku, ale v Kraňsku (jihozápad dnešního Slovinska, v podstatě jádro a základ slovinského území). Nicméně si dovedu představit, že jihoslovanské země "Crania" a "Croatia" se dají poplést, nebo mohla rodina pocházet z místní chorvatské etnické menšiny, nebo tak něco.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků