Studenec - kde hledat matriku narozených 1785 VYŘEŠENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Studenec - kde hledat matriku narozených 1785 VYŘEŠENO

Příspěvekod ledik » úte lis 22, 2016 11:09

Dobrý den,
chtěl bych se poradit, zda někdo neví, kde najít matriční zápisy narozených pro obec Studenec (okr. Třebíč) pro období 1784-1785. Obec spadal pod farnost Koněšín. V matrice se signaturou 10535 je poslední zápis z období 4/1784, ale v navazující matrice se signaturou 10536 začínají zápisy pro obec Studenec až v období 10/1785. Vzniká tady tak mezera 1,5 roku bez zápisu, přičemž se v obci rodilo ročně 10-20 dětí. Zrovna do tohoto období mi spadá narození dvou budoucích manželů. Našel jsem narození jejich sourozenců před dírou v záznamech i po ní a v datech narození sourozenců je také mezera 4-5 let. Jsem si tedy skoro jistý, že v tomto období se mé hledané osoby ve Studenci narodily, jenom nevím, kde najít zápisy o jejich narození. Je zajímavé, že pro další dvě obce z farnosti (Koněšín a Kozlany), začínají zápisy v navazující matrice již měsíci 5/1784 a žádná díra u nich tedy není. Děkuji za případnou pomoc.
Naposledy upravil ledik dne stř lis 23, 2016 13:16, celkově upraveno 1
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod Zora » úte lis 22, 2016 12:06

Zkuste se podívat do pomůcek
sken č. 60

Je tam rozepsáno, která obec patřila pod kterou část matriční knihy.

Předpokládám ovšem, že jste prošel matriku a asi v ní hledané zápisy nebyly.

Podle pomůcky je Studenec veden pod částí Koněšín v matrice 10535
V navazující matrice 10536 je pak jednou ze tří samostatných částí.
Ve stejném zdroji najdete i řazen jednotlivých části obou matričních knih - v poznámce na konci stránky, ne vždy jsou tyhle poznámky přímo na stránce, kde se vyskytuje opis matriční knihy, ale i dole na dalších stranách.

Info o faře v Hartvíkovicích na str. 26.

V nouzi nejvyšší bych zkusila Náměšť...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod ledik » úte lis 22, 2016 15:00

Děkuji za odpověď. Právě že Koněšín nic, Hartvíkovice nic, Náměšť také nic. U zemřelých třeba žádnou mezeru u Studence v matrikách farnosti Koněšín v zápisech nevidím. A že by se nikdo 1,5 roku v obci nenarodil se mi nechce věřit.
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod Zora » úte lis 22, 2016 16:50

Zkuste sem vložit Vámi hledaná příjmení a předpokládaná daty narození, třeba budete mít štěstí a někdo na tyto osoby již při hledání narazil.

Také můžete poslat dotaz na technickou podporu actapublica, zda k Vámi popisovaném problému nemají nějakou vysvětlivku. Jiřina Švancarová (ActaPublica) <actapublica@mza.cz>
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod ledik » úte lis 22, 2016 22:01

Jedná se o Františka Řezáče narozeného cca v roce 1785 ze Studence, otec Jakub Řezáč a matka pravděpodobně Veronika. Jeho manželkou se stala Veronika Klíčníková narozená cca v roce 1784 ze Studence, otec Matouš Klíčník a matka pravděpodobně Marie.
Tu technickou podporu zkusím, už jednou mi pomohli s chybějící naskenovanou stránkou. Toto ale nebude tento případ. Číslování stránek sedí.
Přeji hezký večer. M
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod Zora » stř lis 23, 2016 12:48

Veronika 1784

zde v indexu
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=105

Franz 1785
zde v indexu
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=33

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=106

několik stran pro Studenec je v matrice vloženo mezi Kozlany.

Tak ať swe Vám daří pokračovat i dál do minulosti.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Studenec - kde hledat matriku narozených 1785

Příspěvekod ledik » stř lis 23, 2016 13:13

Jééé. No vy jste zlatá. Kontroloval jsem zápisy i pro Kozlany, ale jenom ze začátku. Tak daleko jsem nešel. A do indexu mne už vůbec nenapadlo se podívat. Když jsem je nenašel v matrice, tak jsem vůbec nepředpokládal, že by mohli být v indexu. Moc děkuji za Vaši ochotu pomoci a vysoce si cením toho, co pro toto fórum děláte.
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků