Čísla popisná

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Radix » pon led 20, 2014 13:41

Pošlete dotaz na obecní úřad, tam mají jistě staré katastrální mapy.
Nepíší na té ceduli, že statek stál původně jinde a zde byl postaven v r. 1877?
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Čísla popisná

Příspěvekod hozacwa » úte led 21, 2014 21:36

artepa už to naťuk: indikační skicy na "actapublica"; jsou tam čísla popisná domů, čísla parcel a u většiny z nich i jména vlastníků - kolem r.1825; pokud nevyhořeli, nezbourali domy, nepřečíslovali od té doby celou obec, tak to většinou sedí dodnes. pokud jste tam našel předky jen ve skicách, zkuste se potom obrátit na příslušný katastrální úřad, možná vám vyhoví (jak kde) v informací, kdo odkdy dokdy nemovitosti později vlastnil.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Radix » úte led 21, 2014 22:01

Kde jsou na "actapublica" indikační skici?
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Semik » stř led 22, 2014 0:13

...stával do požáru r. 1877 níže ve Starém dvoře...
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Čísla popisná

Příspěvekod artepa » stř led 22, 2014 12:38

Pro Radix:
http://www.mza.cz/digitalizovane-fondy-pomucky
"Digitalizované fondy a pomůcky" - na výběr jsou tři možnosti
indikační skicy online, matriky online, Digitalizované listiny v rámci projektu Monasterium.net
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Radix » stř led 22, 2014 15:17

artepa píše:Pro Radix:
http://www.mza.cz/digitalizovane-fondy-pomucky
"Digitalizované fondy a pomůcky" - na výběr jsou tři možnosti
indikační skicy online, matriky online, Digitalizované listiny v rámci projektu Monasterium.net

Já myslel skici Draženova.
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Čísla popisná

Příspěvekod artepa » stř led 22, 2014 17:42

Vzhledem k tomu, že Draženov je u Domažlic, tak na Actapublica to určitě nebude :)
Na http://archivnimapy.cuzk.cz/ vidím jen otisky pro Draženov.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Čísla popisná

Příspěvekod manon » stř led 22, 2014 17:59

Podle rady jsem poslala prosbu o pomoc na úřad Draženova. U taty ve sklepě se mi pak podařila najít publikace ke sjezdu rodáků z r. 1972, kde se jednotlivým stavením věnují + je zde mapa, kde je vyznačena tzv. Krysluc cesta (podle přezdívky č.p. 24 U Kryslů). Ta vede do dvora, který na kontaminaci neexistuje. Vlastně celé místo původní zástavby je prázdné a prý tam bývaly sady. Co tedy píše ona publikace: "Dvořiště dříve stávalo dole ve starém dvoře, po požáru vystavěli stavení na poli za humny ". Já vím, že už mě tu na to někdo upozrňoval, ale v tomto případě je to tedy poměrně zavádějící, protože když je psáno " na této usedlosti hospodařil Kryštof Hrubý", tak předpokládám že TADY a ne o 130 metrů dál a v úplně jinym baráku. Tady jsem si pod "stával ve starém dvoře" představila, že např. tam, kde je dnes stodola (jo, člověk se pořád má co učit)
Zbývá mi tedy ověřit jestli parcela 44 je skutečně č.p. 24. Stejný problém budu mít i u vedlejšího č.p. 26. Děkuji všem za ochotu pomoci. PS. Zkusila jsem napsat žádost o skici na Ústřední archiv zeměměřictví a katastru. Nemáte někdo zkušenost jak dlouhá je doba než odpoví? (doufám tedy, že jsem tam tan dotaz poslala správně)
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (162.87 KiB) Zobrazeno 3986 krát
manon
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 20, 2014 9:44

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř led 22, 2014 19:00

Ke katastr. úřadu: jedna žádost, odpovědí nula :-)
ale to je nesměrodatné

P.S.: Kryslouc cesta je moc pěkné :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Radix » stř led 22, 2014 19:03

Dnešní dům č. p. 24 nestojí na parcele č. 44, ale jižně (pod) od šipky Kryslouc cesta. Na parcele č. 44 je dnes zahrada.
"...po požáru vystavěli stavení na poli za humny".
Na tom poli možná hospodařil Kryštof Hrubý.
Cedule tam bude kvůli turistickému ruchu. Svět chce být klamán.

Napište panu Meissnerovi na CUZK, zda se dochovala skica Draženova. Sám jsem s ním vyřešil několik chybějících skic.
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Čísla popisná

Příspěvekod manon » stř led 22, 2014 19:25

"Radix"]Dnešní dům č. p. 24 nestojí na parcele č. 44, ale jižně (pod) od šipky Kryslouc cesta. Na parcele č. 44 je dnes zahrada.

Já vím, hledala jsem právě ten starý - stával tedy-alespoň z části- někde na nynější zahradě mojí tety :o. Za nápad s cuzk Vám děkuji. Mimo jiné - nynější 24ka je exekučně dražena-což je smutné- dům byl (dříve pole - jak dneš již víme :) ) v majetku našeho rodu od 1722, kdy ji koupil od syna K.H můj předek za 400 zlatých.
manon
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 20, 2014 9:44

Re: Čísla popisná

Příspěvekod Radix » stř led 22, 2014 19:29

Chtěl jsem vám poslat v SZ mail na pana Meissnera, ale asi nemáte SZ povolené. Vezměte to přes stránky CUZK.
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Čísla popisná

Příspěvekod manon » pát led 31, 2014 10:14

Tak indikační skici jsem získala až z Nár. archivu a .... dům č.p. 24 opravdu stával na parcele č.44 a Radix měl pravdu, že svět chce být klamán.
Děkuji všem za odpovědi a zájem
manon
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 20, 2014 9:44

Předchozí

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků