Panství Budkov (okr. Třebíč)

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Panství Budkov (okr. Třebíč)

Příspěvekod powery » ned zář 11, 2011 13:29

Dobrý den všem,

zajímám se o rodopis mimo jiné ve farnosti Kdousov (okr. Třebíč). Patří sem Kdousov, Mladoňovice, Police, Radotice, Slavíkovice, Kostníky, Jiratice a Lhotice. Kromě matrik bych se rád podíval i na jiné prameny. Tyto vesnice patřily pod panství Budkov. Z MZA mám ofocené gruntovní knihy pro Lhotice a Mladoňovice. Gruntovní knihy však začínají až kolem r. 1800 a starší záznamy tam nejsou. Existují nějaké starší prameny k této oblasti? V inventáři panství Budkov jsem našel i Knihy listin. Co si pod tímto mám představit, najdu zde něco užitečného pro genealogické bádání? Nebádá někdo také v této oblasti?

Díky za pomoc
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Příspěvekod JanMusil » pát pro 30, 2011 16:20

Zdravím Vás,

já také bádám- přímo v Budkově.

Jedná se o rodinu Jana Křivánka, bydlící v domě u pily cestou do Oponesic. Jsem zatím v 19.století, takže jsem psal do Jemnice na matriku a všechny údaje mi nalezli a poslali.

Bohužel, více nevím,dál jsem nezatím nedošel.

J.Musil
Uživatelský avatar
JanMusil
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 29, 2011 18:40
Bydliště: Hlubočky,okr.Olomouc


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků