Schletan a Miksdorf

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Schletan a Miksdorf

Příspěvekod bimbousek » úte kvě 03, 2016 9:09

Ahojte, ať gůglím, jak gůglím a wikipeduji, nikde nemůžu najít české ekvivalenty uvedených osad.
Vyčetl jsem je z karet předků, kteří padli v I. světové válce - stránky VHU.
Schletan by měla být u M.Šumperka a Miksdorf v okrese Moravská Třebová.
Pak tu mám ze stejného zdroje i místo úmrtí uvedené jako Copon / pl. Rosiori / Rumunsko - zde také nemohu zjistit, kde by Copon mohl být...
Díky za postřehy
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 03, 2016 10:34

Co tohle?
https://mapy.cz/19stoleti?x=17.0570195& ... 5%A0umperk
(Krásné u Hraběšic)
A ten Miksdorf- moc by Vám vadilo ukázat ten zápis? Malíkov=Moliksdorf by to být nemohl? Že by zapsali, jak slyšeli....
Pluk Rosiori byste musel prozkoumat- kde se v době úmrtí pohyboval a hledat tam...
(zkuste googlit Regimentul Roșiori - pozor to es má ocásek- najde to víc výsledků- přidejte k tomu rok úmrtí a uvidíte, zda uvidíte)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Zora » úte kvě 03, 2016 10:40

bimbousek píše:Ahojte, ať gůglím, jak gůglím a wikipeduji, nikde nemůžu najít české ekvivalenty uvedených osad.
Vyčetl jsem je z karet předků, kteří padli v I. světové válce - stránky VHU.
Schletan by měla být u M.Šumperka a Miksdorf v okrese Moravská Třebová.
Pak tu mám ze stejného zdroje i místo úmrtí uvedené jako Copon / pl. Rosiori / Rumunsko - zde také nemohu zjistit, kde by Copon mohl být...
Díky za postřehy


Já se omlouvám, možná jsem mimo, ale nenapadá mě, proč by Vaši předci měli padnout na území dnešní ČR.
Jste si jistý, že jde o obce na území řekněme bývalého Československa? Nemyslím si, že se na našem území, až na opravdové výjimky (snad) bojovalo. Samozřejmě, předek mohl zemřít na následky vojenského zranění , které utrpěl na jiném území,následně v lazaretu u "nás"

Můžete sem dát odkazy na nalezené karty?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 03, 2016 10:41

Z: já myslím, že jen to třetí místo je úmrtí, ta první dvě jsou jen místa uvedená v kartách- zřejmě místa narození nebo domovské příslušnosti
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod galulois » úte kvě 03, 2016 10:49

Ostrov u Lanškrouna je postaru Michelsdorf, někde v latině uváděn jako Tamiksdorf. Že by? Ale spíš by spadal pod Českou Třebovou než Moravskou....
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Zora » úte kvě 03, 2016 10:51

Karolina Vernerova píše:Z: já myslím, že jen to třetí místo je úmrtí, ta první dvě jsou jen místa uvedená v kartách- zřejmě místa narození nebo domovské příslušnosti


aha, špatně jsem pochopila, dík :-)))

Jak ale potom ví, že jde o předka, když nezná místo narození...

Schletan jsem našla v okolí Salzburgu,
jinak by to teoreticky tedy mohla být nějaká Slatina, pokud je něco takového v oblasti, o které píšete.
Mixdorf je v Německu... to se tedy asi taky nehodí.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod bimbousek » úte kvě 03, 2016 11:13

Ale já nepsal, že se jedná v těch prvních dvou případech o místa úmrtí - pouze ten třetí. Právě že v těch kartách jsou zapsaná místa narození. Předky mám zmapované do r. 1797 a tam jsem se zasekl, takže hledám už z jiných stran a zdrojů a právě jsem našel větve v okolí M.Třebové, Svitav atp. A protože byl praděda v první válce a vrátil se, prohledával jsem i jiné karty podobných jmen. Jmenuji se Bibrle a je nás velmi málo. Setkal jsem se i ve stejné matrice se dvěma zápisy - Biberle i Bibrle u téhož muže. Proto propátrávám i tyto modifikace jména. Proto mi jde o místa narození, aych prošel tamní matriky...
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod bimbousek » úte kvě 03, 2016 11:15

bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Zora » úte kvě 03, 2016 11:46

bimbousek píše:Ale já nepsal, že se jedná v těch prvních dvou případech o místa úmrtí - pouze ten třetí. Právě že v těch kartách jsou zapsaná místa narození. Předky mám zmapované do r. 1797 a tam jsem se zasekl, takže hledám už z jiných stran a zdrojů a právě jsem našel větve v okolí M.Třebové, Svitav atp. A protože byl praděda v první válce a vrátil se, prohledával jsem i jiné karty podobných jmen. Jmenuji se Bibrle a je nás velmi málo. Setkal jsem se i ve stejné matrice se dvěma zápisy - Biberle i Bibrle u téhož muže. Proto propátrávám i tyto modifikace jména. Proto mi jde o místa narození, aych prošel tamní matriky...


Ok, jask jsem psala, špatně jsem pochopila. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 03, 2016 12:33

To Rumunsko
bude to Copou- tam byl zajatecký tábor. Přepis dat do kartoték sebou nese ztátu přesnosti....
http://www.evzi.estranky.cz/clanky/mist ... -1920.html

Miksdorf by mohl být Niksdorf, ale ten jsem v české Třebové nenašla- ani nic podobného.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Schletan a Miksdorf

Příspěvekod bimbousek » čtv kvě 05, 2016 9:16

Tak v Malíně u Mor. Třebové jsem našel Josefa, ale 1882, což mohlo klidně dojít k dezinformaci při nahlášení věku.... Nebo písař neuměl odčítat. Takže tem "Miksdorf" by mohl být ten Malín.
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků