Hořejší Pliče

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Hořejší Pliče

Příspěvekod Čáp » stř led 06, 2016 11:04

Dobrý den,
v pátrání po předcích jsem nalezl v křesním listu jedné pra..báby místo narození Hořejší Pliče. Časově tato obec/osada??? vychází na období cca 1830-1840 kdy měla ještě exitovat.
Její manžel pocházel ze Slivence (Praha) je tedy možné, že by to mohla být i nějaká obec/osada v blízkosti Slivence. Jedna z kmoter jejich dcery pocházela z Kopaného. Jsou uvedena i čísla popisná, tak zas až tak malé "osady" si myslím, to být nemohly. Bohužel se mi nepovedlo ani v turistických názvech místního okolí identifikovat něco co by se jmenovitě těmto obcím blížilo (mimo Zadní Kopaniny což je otázka zda se tento název nevyvinul z Kopaného). V seznamu farností a příslušných obcí k nim jsem taková jména nenašel (nepovedlo se mi ovšem zatím sehnat kompletní seznam obcí/osad pro Břevnov) Typ na Ottův naučný slovník jsem dostal, tak ho sháním, ale přes to pokud by měl někdo poznatek k těmto místům, zašlete prosím info.
Děkuji
Čáp
Čáp
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 04, 2016 18:18
Oblast pátrání: Jaroměřice u Jevíčka, Moravská Třebová, Kulířov, Vyškov, Habrovany, Sedlčany, Libeň (Zlatníky), Velká Chuchle, Křenice u Říčan a jejich okolí

Re: Hořejší Pliče

Příspěvekod Dawid » stř led 06, 2016 11:40

Klasicky Vás poprosím, jestli byste mohl poskytnout přímo foto toho dokumentu (křestního listu?), kde je hledaný název uveden. Občas si někdo všimne něčeho, co jiný přehlédl, a při hledání máme rádi jistotu, že vše bylo správně přečteno :)
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Hořejší Pliče

Příspěvekod Martin Jílek » stř led 06, 2016 18:00

Co tohle: .....HORNÍ PTICE v r. 1869 osada obce Ptice v okr. Smíchov, v r. 1880-1890 pod názvem Horní Ptíče osada obce Ptíče v okr. Smíchov, v r. 1900-1910 pod názvem Horní Ptíče obec v okr. Kladno, v r. 1921-1930 obec v okr. Kladno, v dalších letech viz Ptice

zdroj: http://www.genea.cz/index.php?id=58&did=200960
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků