VYŘEŠENO Místo původu Schittenhofen? DĚKUJI

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Re: Místo původu Schittenhofen?

Příspěvekod Kašpar » úte říj 27, 2015 6:49

Vypadá to tak, jak je čtené.
Téměř všechny údaje se vztahují k Sušicím.
Až na jeden - kniha "Neu-verfertigtes Catastrum des Königreichs Böhmen", autor SCHALLER, Jaroslav. Uvádí "Podmokl ( Podmoklí), ein landdfl. Gut, liegt bey Schüttenhofen". Obec podbného názvu leží poblíž Rakovníka, resp. Zvíkovce, ale "Schüttenhofen" jsem tam nenašel.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Místo původu Schittenhofen?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte říj 27, 2015 8:19

taky jsem nic nenašla, Podmokly jsou i u Sušice- takže si myslím, že to je zase tam....
a co zkusit najít v téhle matrice jakéhokoliv jiného Pařtipána, jestli u něj nebude jiné místo?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: VYŘEŠENO Místo původu Schittenhofen? DĚKUJI

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte říj 27, 2015 17:20

Matriky Sušice z té doby
http://www.portafontium.eu/searching/all?type[]=register&field_archives=All&search_api_aggregation_2=&search_api_aggregation_1=Su%C5%A1ice&search_api_views_fulltext=&search_api_aggregation_3=1600&field_doc_dates_field_doc_dates_from=1700
(snad se Vám to ukáže)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: VYŘEŠENO Místo původu Schittenhofen? DĚKUJI

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte říj 27, 2015 18:22

pardon- to jsem si nevšimla, že jsou tam hranaté závorky.... zkuste napsat taky do SOA Plzeň, třeba poradí další zdroje- jinak asi zase skončíme u soupisu poddaných v panství.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: VYŘEŠENO Místo původu Schittenhofen? DĚKUJI

Příspěvekod Kašpar » úte říj 27, 2015 20:19

Monika píše:Funguje to, když se odkaz zkopíruje :)

No jo, to jsem našla taky, ale v těch matrikách jsou obce typu Petrovice u Sušice, Hrádek u Sušice... Nejstarší matriky města Sušice mi to ukazuje až od roku 1701 - Sušice 01, 02 a 03.

Zkusím projít svatby z těch matrik, kde je výraz [Sušice], i když to nebudou "regulérní" zápisy obyvatel Sušice. Třeba na něco narazím.


Po vyřešení: dokonce i "badatelna" odkazuje pouze na Sušice.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: VYŘEŠENO Místo původu Schittenhofen? DĚKUJI

Příspěvekod janamic » úte říj 27, 2015 22:33

Takový nápad: dvory Šípy = Schippen, k záměně p za t mohlo dojít při diktování...
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků