Pfaffenschlag

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Pfaffenschlag

Příspěvekod JN » ned bře 11, 2007 11:14

Našla jsem, že se jedná o středověkou vesnici u Slavonic zničenou v době husitství.
Ale já ji mám u některých předků z přelomu 19. a 20. století uvedenou jako místo narození. Nevíte někdo, jak to je?
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Příspěvekod Michael » ned bře 11, 2007 17:40

Z vice zdrojů lze dovodit, že se nejspíše jedná o zaniklou osadu obce Světlík jménem Bobovec. Je to u Lipna.

http://fotky.hln.cz/pfaffenschlag
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod Michael » ned bře 11, 2007 17:58

Ještě musím sám sebe doplnit. Ten Světlík a Bobovec, co se mi ukazuje například na Shtetl Seeker, je tam u toho Lipna, ale nemá podle mého s okolím Slavonic nic společného.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod JN » pon bře 12, 2007 7:52

Děkuji za odpověď. O tom Bobovci jsem také našla zmíňku, ale psalo se tam o těch Slavonicích.
Nebyla u Lipna i vesnice Bedřichov (Fridrichau)? Prý je také zaniklá. Byl to okres Český Krumlov v první půlce 20 stol.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Příspěvekod Senga » pon bře 12, 2007 13:07

Zkuste tento odkaz : http://zanikleobce.cz/index.php?obec=504
Bedřichov - vzdálenost od Bobovce 2 km, snad by to mohlo být ono.
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ

Příspěvekod JN » pon bře 12, 2007 15:08

Děkuji. Mohlo by to být ono.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Příspěvekod Marcela » stř bře 28, 2007 19:22

Dobrý den. Vámi hledaný Pfaffenschlag leží skutečně u Slavonic. Několikrát jsem tam byla s dětmi. Je to zaniklá středověká vesnice, kterou vypálili husité. Jsou tam pozůstatky základů několika domů. Je to uprostřed lesů mimo veškerou civilizaci. Pokud byste chtěla určit bližší polohu, mohu Vám napsat příští týden. Podrobnosti mám na chalupě. Marcela.
Marcela
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 22, 2007 20:57

Příspěvekod JN » čtv bře 29, 2007 8:13

Děkuji mockrát. Myslím však, že ten můj Pfaffenschlag je přece jenom ta zaniklá osada obce Světlík. Zapadá mi to dohromady i s tím Bedřichovem a Světlíkem.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků