určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, VYŘEŠENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, VYŘEŠENO

Příspěvekod nonem » ned zář 13, 2015 13:29

Dobrý den, známý mi sem nedávno přispíval, protože jsem ještě neměl registraci. Šlo o informace k Františku Josefu Papšovi, kde u jeho děda, Ignátze Papshe, bylo identifikováno místo původu jako "Kyničky" - toto jsem nalezl na mapách jako samotu poblíž Moravských Budějovic. František Josef Papš, vnuk Ignátze z Kyniček, byl hudební skladatel a jeho pseudonym byl Vlastin Kynický - možná má souvislost s "Kyničkami". Nicméně bych potřeboval poradit, jestli se jedná opravdu o Kyničky, protože v matrice, která je psaná německy, se většinou jména obcí píšou německými názvy a bez skloňování. Zde je ale uvedno "in Kyniček", což mi přijde zváštní, že by to skloňovali v německy psané matrice. Prosím o posouzení zde, pravá strana, předposlední jméno, otec: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=112

dále mám problém hned vedle v kolonce u matky Františka - Františka Czechová - bylo přečteno název místa jako "Střizau"? Nevím si rady, co by to mělo být za město. Nic jako Střižov, Střížov jsem nenašel. Mohl by někdo poradit, o jaké město se jedná? popřípadě doplnit nějaké informace o rodičích a prarodičích Františka? Bohužel jsem se z tohoto místa nedostal zatím dále. Děkuji moc
Naposledy upravil nonem dne ned zář 13, 2015 20:06, celkově upraveno 1
nonem
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte zář 08, 2015 17:02
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko, Humpolecko, Drahanovice okres Olomouc, Jihlavsko, Brno

Re: určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, morava

Příspěvekod ATUM » ned zář 13, 2015 13:55

Máte tam křížkem označenou poznámku, že dle rod. listu otce se jedná o Drahanovice /poblíž Olomouce/ . Vedle nich se nachází Střížov.
Hledejte na vademecum.archives.cz , to je Zemského archivu v Opavě, hledaná obec pod FÚ Drahanovice jsou Kníničky.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, morava

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned zář 13, 2015 14:14

- nepovedlo se Vám najít nějaké sourozence?
- Kýničky: zvažte také toto- je to jeden z názvů pro Kníničky: http://www.kninicky.eu/obec/kapitoly-z- ... -kninicky/ (a je to u Brna)
- na mapy.cz je Střížovů požehnaně..... bohužel....

Střížov, okres České Budějovice, kraj Jihočeský
Střížov Vladislav, okres Třebíč, kraj Vysočina
Střížov Brtnice, okres Jihlava, kraj Vysočina
Střížov Chotěboř, okres Havlíčkův Brod, kraj Vysočina
Střížov Drahanovice, okres Olomouc, kraj Olomoucký
Střížov Cheb, okres Cheb, kraj Karlovarský
Střížov Přeštice, okres Plzeň-jih, kraj Plzeňský
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, morava

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned zář 13, 2015 14:15

Takže asi tak- viz ATUM :-)
(Super, že u Drahanovic jsou taky Kníničky)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: určení místa "Kyničky?" a "Střizau"?, morava

Příspěvekod nonem » ned zář 13, 2015 16:06

Děkuji vám za pomoc.já měl zato,že v těch Drahanovicích se to jen vyřizovalo,to počeštění jmen. Zkusím se tedy ohlédnout tímto směrem☺
nonem
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte zář 08, 2015 17:02
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko, Humpolecko, Drahanovice okres Olomouc, Jihlavsko, Brno


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků