Zbieschitz dominio Woborzan

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Zbieschitz dominio Woborzan

Příspěvekod selinger » sob čer 06, 2015 19:38

Ženich na svatbě v Hořicích je u obce ( ex pago ) Zbieschitz dominio Woborzan. Zbieschitz jsou možná Zběšičky -(deutsch Klein Bieschitz, auch Klein Zbieschitz).Zběšičky je obec ležící v jižních Čechách v okrese Písek. První písemná zmínka pochází z roku 1215. Koncem 19. století patřil zdejší statek čp. 6 velkostatkáři Václavu Havlovi, dědovi posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Na internetu je též zmiňován Bretseld-Chlumezonsky Franz Joseph Freyherr von, Herr auf Wesseliezlo und Klein -Zbieschitz, Ritter de» Johanniter- Ordens, dann Commandeur und Ritter .
Co je Woborzan se mi nedaří zjistit. Kromě toho se mi zdá být Písecko poměrně vzdálené od Hořic...
Svatba je uvedena v Čtení starých materiálů pát čer 05, 2015 20:15
Neví někdo něco bližšího u Hořic?
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09

Re: Zbieschitz dominio Woborzan

Příspěvekod Zora » sob čer 06, 2015 22:06

Nepomohly by Byšičky - lázně Bělohrad?

http://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy ... 22%7D&ri=0
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zbieschitz dominio Woborzan

Příspěvekod Dawid » sob čer 06, 2015 22:39

Jsou to Zběšice na panství Opařany (v nářečí "Vopořany") mezi Pískem a Táborem. Skutečně jižní Čechy.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Zbieschitz dominio Woborzan

Příspěvekod selinger » ned čer 07, 2015 12:41

Diky, s těmi Opařanami jste mi proradil dobře - Opařany (německy Woporschan) se nachází v okrese Tábor.
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků