Místo PODYČ

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 20, 2015 7:20

tak ať máte štěstí.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod lehkyl » pon dub 20, 2015 7:30

Děkuji za odpovědi, snad se podaří najít další stopu.
lehkyl
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 19, 2015 13:56
Oblast pátrání: Bozkov

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod artepa » pon dub 20, 2015 7:37

Ještě můžete zkusit, zda se dochovalo něco z farního archivu, kde se uskutečnila svatba.
Jestliže se brali v jiné farnosti než se narodili anebo katolík a evangelík, tak museli předkládat "potvrzení" z domovské obce.
V evangelických matrikách se hledá dobře, teda když se najde správná farnost :)
Hodně zdaru v hledání!
Doplnění:
Ve Smidarech jste už hledal? Antonín Lehký při svatbě dokládal křestní list ze Smidar, ohlášky měli i v Kouřimi
Svatba matrika 6791, snímek 17
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Dawid » pon dub 20, 2015 11:01

No, můj názor by byl, že místo jménem "Podyč/Fodyč" u nás téměř jistě neexistuje a že se jedná o v rodině/zápisech se táhnoucí omyl, na jehož začátku stálo mizerně napsané a tedy špatně přečtené (nebo spíš vůbec nepřečtené, jen dovymyšlené) úplně jiné slovo.

Držel bych se toho okresu Jílové (u Prahy) - ten skutečně od r. 1850 existoval víc jak 100 let jakožto okres soudní a v letech 1850-1868 i jakožto okres politický (který do 1855 sestával ze soudních okresů Jílové a Říčany, pak už jen z toho jílovského). Vizte tady.
Takže bych hledal, co v tomto bývalém okrese (soudním i politickém) mohlo skončit omylem napsáno jako "Podyč".
Můj osobní tip, zcela bez záruky, by bylo třeba Pohoří, dříve Pohoř, u Jílového - písmo z 1. poloviny 19. stol., ve kterém bude ledabyle napsané "Pohorž" vypadat stejně jako ledabyle napsané "Podycž", si představit dovedu.

Osada Botič u Třemblatu, dnešní obec Ondřejov, to být nemůže; nevadilo by tolik, že Třemblat byl v soudním okrese Říčany (když ten chvíli pod Jílové spadal), ale ještě v 70. letech 19. stol. ta osada neexistovala, nebyla tam ani cihla.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Pichnat4 » pon dub 20, 2015 11:17

Jak tu již bylo zmíněno, zkusil bych hledat v Podloučí/Luka pod Medníkem a nebo co zkusit Poříčí, je to sice 20 km od Jílového, ale na staré mapě je to Pořič což je k Podyč docela blízké. Viz mapa.

http://www.mapy.cz/s/hnFY
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Dawid » pon dub 20, 2015 11:26

"Pořycz"-"Podycz" by znělo nadějně, ale bohužel v okrese Jílové (širším ani užším) asi žádné Poříčí nebylo.
Kdyžtak si to můžete pro každou obec/osadu snadno ověřit tady (co bylo v l. 1855-1868 v politickém okrese Jílové, to bylo vždycky i v tom soudním).
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod janamic » pon dub 20, 2015 15:30

mám ještě jeden tip: Todice dnes část Velkých Popovic
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 20, 2015 17:19

to velké T se mi u jedné verze taky jeví jako možné....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod janamic » pon dub 20, 2015 21:32

Pořád čekám, kdy se objeví vyřešeno :-) Že je můj tip správný, jsem teď oveřila v indexu - nevím jaký rok hledat, ale Škoudlovi tam jsou ve Vidovicích, což je nadohled od Todic!
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13471/72
Naposledy upravil janamic dne úte dub 21, 2015 7:39, celkově upraveno 2
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Zora » úte dub 21, 2015 4:35

Dawid píše:
Osada Botič u Třemblatu, dnešní obec Ondřejov, to být nemůže; nevadilo by tolik, že Třemblat byl v soudním okrese Říčany (když ten chvíli pod Jílové spadal), ale ještě v 70. letech 19. stol. ta osada neexistovala, nebyla tam ani cihla.


http://mapy.cz/19stoleti?x=14.7615910&y ... d=11540458
Hledala jsem pouze na této mapě a zdá se mně, že tam domky jsou, nevím, zda cihlové...
Ovšem zmínku o tom, proč. kdy lokalita vznikla, tu jsem nenašla. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Dawid » úte dub 21, 2015 7:29

Zora píše:http://mapy.cz/19stoleti?x=14.7615910&y=49.9349529&z=15&source=addr&id=11540458
Hledala jsem pouze na této mapě a zdá se mně, že tam domky jsou, nevím, zda cihlové...
Ovšem zmínku o tom, proč. kdy lokalita vznikla, tu jsem nenašla. Zora

To je v pořádku, nápad to byl opravdu dobrý.

Tahle mapa "Z 19. století" je II. vojenské mapování, fakticky zmenšené mapy stabilního katastru - takže když si tam člověk není jistý nějakým detailem, stačí si najít indikační skicu / císařský otisk (kde už uvidíte, že tam domy nejsou).
A díval jsem se i do III. vojenského mapování, ze 70. let, a tam taky jen pole a porost.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Zora » úte dub 21, 2015 7:39

Co jsou tedy ty dva čtverečky vlevo asi 2 mm od červené tečky?
Fakt je , že nevidím tak precizně :-))), ale čtverečky (či tedy čtyřúhelníky) tam vidím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Dawid » úte dub 21, 2015 8:07

Zora píše:Co jsou tedy ty dva čtverečky vlevo asi 2 mm od červené tečky?
Fakt je , že nevidím tak precizně :-))), ale čtverečky (či tedy čtyřúhelníky) tam vidím. Z

No ano, při tomhle měřítku a rozlišení tam různé čárance splývají do ledasjakých tvarů... :) Ale jsou to jen části značek pro reliéf.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod Zora » úte dub 21, 2015 9:41

k tomu asi nelze nic dodat.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Místo PODYČ

Příspěvekod janamic » úte dub 21, 2015 20:57

janamic píše:Pořád čekám, kdy se objeví vyřešeno :-) Že je můj tip správný, jsem teď oveřila v indexu - nevím jaký rok hledat, ale Škoudlovi tam jsou ve Vidovicích, což je nadohled od Todic!
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13471/72


protože stále žádná reakce servíruji narození Kateřiny Škoudlové vpravo uprostřed
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13470/119
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

PředchozíDalší

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků