Pražská p. přihláška - obec odchodu - VYŘEŠENO

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Pražská p. přihláška - obec odchodu - VYŘEŠENO

Příspěvekod Sagitarius » čtv úno 26, 2015 20:49

Snažím se identifikovat obec, kam se z Prahy odstěhoval můj předek Josef Renner a jeho syn Bernard. Mám dva záznamy, kde se to vyskytuje, ale nedokážu to vyluštit. Předpokládám že je to to co je napsané v pravém dolním rohu, něco jako 18.11.1884 Knestinitz 226 ? (Knertinentsel v druhém záznamu) Domovské právo měli v Holeticích u Chomutova, ale nemyslím že by se tam někam po 40 letech v Praze vracel. Co myslíte?

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=507&folium=518
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=507&folium=571
Naposledy upravil Sagitarius dne pát úno 27, 2015 1:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Pražská p. přihláška - obec odchodu

Příspěvekod Claricia » čtv úno 26, 2015 23:21

No, kacířská myšlenka - není to prostě Karolinenthal, tedy Karlín? :)
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Pražská p. přihláška - obec odchodu

Příspěvekod Sagitarius » pát úno 27, 2015 0:48

Claricia píše:No, kacířská myšlenka - není to prostě Karolinenthal, tedy Karlín? :)


Taky mě to hlodalo v podvědomí. Ale to by snad měli normálně pokračovat v tom sloupci nalevo, ne? Karlín už snad tehdy byl součástí velké Prahy? Nebo že by ne? :-) Omrknu to ještě.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Pražská p. přihláška - obec odchodu

Příspěvekod Sagitarius » pát úno 27, 2015 1:15

Tak skutečně jsem našel stopu v Karlíně. Dík za tip. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Pražská p. přihláška - obec odchodu

Příspěvekod Robert Mach » pát úno 27, 2015 9:20

Sagitarius píše:
Taky mě to hlodalo v podvědomí. Ale to by snad měli normálně pokračovat v tom sloupci nalevo, ne? Karlín už snad tehdy byl součástí velké Prahy? Nebo že by ne? :-) Omrknu to ještě.


Velká Praha byla až od 1.1.1922.
Uživatelský avatar
Robert Mach
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 22, 2015 13:17
Bydliště: Babice (Praha - východ)
Oblast pátrání: Krkonoše - Jilemnice, Vrchlabí a okolí (zejména Hrabačov, Víchová nad Jizerou, Roztoky u Jilemnice)


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků