Niderbrün ?

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Re: Niderbrün ?

Příspěvekod Kašpar » pon led 19, 2015 8:26

Zora píše:No, to poslední slovo má na konci ještě krucánek za N, to se nepočítá? :-)))
Ten kostel se tedy nevztahuje k tomu niederbrun... v kostele byla asi byla svatba a tady jde o původ svědka. Tak to spíš bude německý název nějaké vsi v okolí. To je tak, když se hledá něco bez odkazu...
Z


Jo, ten krucánek. Mrška :lol:
Napadla mě obec Dolní Studénky. Je poblíž Sudkova.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Niderbrün ?

Příspěvekod Zora » pon led 19, 2015 8:32

Obec Dolní Studénky (německy Schönbrunn)[3] se nachází v okrese Šumperk, kraj Olomoucký, zhruba 3,5 km jižně od Šumperka. Logiku to má, ale nevím, jestli to tedy nemělo v němčine víc názvů nebo částí. Já už víc nevypátrám. Jinak Studánek, Studniček, Studének je opravdu hodně :-))) Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Niderbrün ?

Příspěvekod Kašpar » pon led 19, 2015 8:34

Zora píše:Obec Dolní Studénky (německy Schönbrunn)[3] se nachází v okrese Šumperk, kraj Olomoucký, zhruba 3,5 km jižně od Šumperka. Logiku to má, ale nevím, jestli to tedy nemělo v němčine víc názvů nebo částí. Já už víc nevypátrám. Jinak Studánek, Studniček, Studének je opravdu hodně :-))) Z.


Tady http://www.zanikleobce.cz/chytil.php?chh=Stud%E9nky je zmínka o Dolní a Horní Studénce. Těžko říct, zda je to to správné.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Niderbrün ?

Příspěvekod sanssouci » pon led 19, 2015 8:35

Obec by měla být někde u Olomouce ale nedá se najít.

http://www.archives.cz/matriky_info/Mis ... oravy.pdf#
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Niderbrün ?vyřešeno

Příspěvekod selinger » pon led 19, 2015 16:38

Díky, zejména panu Kašparovi, který si vzpoměl, že to už jednou četl. Omlouvám se, po havarii disku jsem ztratil část údajů a musím se na ně soustředit znovu.....
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09

Re: Niderbrün ?

Příspěvekod Kašpar » pon led 19, 2015 16:40

Tak teď už víte, jak je důležité zálohovat ( mít data na více místech, ať už fysických - tisk, nebo digitálních - externí disk, flash disk atd.).
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Předchozí

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků