Pražská p. přihláška - obec původu

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » úte led 13, 2015 11:33

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.ph ... folium=810

Znění na přihlášce rodiny Kaucký přečtu, ale nerozumím poznámce ve sloupci obec.
Je tam uveden Králův Dvůr a Jaroměř. Nenašla jsem žádnou obec ani část obce Jaroměř poblíž Králova Dvora, jedna Jaroměř je u Náchoda, druhá - část obce Malonty u Českého Krumlova.
Nemáte zkušenost, co by tento zápis mohl vyjadřovat? Že by byla zapsaná obec původu nebo narození nebo domovské právo?
Děkuji zapomoc. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod pentagun » úte led 13, 2015 11:38

A nemůže to být špatně zapsaný Dvůr Králové ? Ten je hned vedle Jaroměře.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » úte led 13, 2015 12:05

Já vím, i to mě napadlo, ale... prostě tomu nerozumím :-))) a ten možný hotel stál v Králově Dvoře ...
Vymýšlím, jak to vlastně m ohlo být a vůbec nevím, jestli jsou to ty správné osoby, ať už z přihlášky, nebo kolem hotelu.
Našla jsem posledního provozovatele hotelu, třeba se od něj něco dozvím... chce to ale čas :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Kašpar » úte led 13, 2015 12:18

Je to dnešní Dvůr Králové.
Králův Dvůr vznikl, pradvěpodobně, z německého Königinhof.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » úte led 13, 2015 12:22

Super, to jsem nevěděla, tak snad se někam dostanu...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Kašpar » úte led 13, 2015 12:34

Zora píše:Super, to jsem nevěděla, tak snad se někam dostanu...
Z


Správně by to mělo být "Králové Dvůr", neboť město patřilo mezi věnná města královnina.

Hodně štěstí při dalším bádání.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » úte led 13, 2015 12:57

Historii Dvora Králové znám, neznala jsem jeho německý název. jen teď nevím, jak se srovnat s tím, o které město opravdu šlo a to v souvislosti s hotelem, který stojí v Králově Dvoře...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Kašpar » úte led 13, 2015 16:18

Zora píše:Historii Dvora Králové znám, neznala jsem jeho německý název. jen teď nevím, jak se srovnat s tím, o které město opravdu šlo a to v souvislosti s hotelem, který stojí v Králově Dvoře...


Podle oné přihlášky policejní by to měla být Jaroměř, v politickém ( a možná i soudním okrese Dvůr Králové).
Jinak jsem nekoukal na předchozí příspěvky, ani v němčině, ani v angličtině.
Naposledy upravil Kašpar dne úte led 13, 2015 16:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » úte led 13, 2015 16:20

Dobře, udělám si v tom smysli poznámku. Dík. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Peters » čtv led 15, 2015 20:07

Ano, je to tak: Obrázek

Jinak tedy občas jsou na těch přihláškách úplné nesmysly, u jedné osoby byly na jedné přihlášce Velvary a na druhé Slaný. Byly to ty Velvary, ale kdyby existovala jen ta přihláška se Slaným, tak by mě to zavedlo na scestí.

Jaký hotel máte na mysli?

Pro Jaroměř je k dispozici sčítání lidu z roku 1921, podařilo se mi tam najít několik velmi užitečných údajů. Pokud se tedy celá rodina neodstěhovala do Prahy.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Pražská p. přihláška - obec původu

Příspěvekod Zora » čtv led 15, 2015 21:35

Hledám osobu František Kaucký - Kautský, Kautzký, narozený kolem r. 1910 odhadem. Ve 30. letech snad působil v Jindřichově Hradci , jinak snad byli z Prahy nebo kolem Prahy František měl vlastnit hotel nebo restauraci. František byl otcem nemanželského dítěte, hledá ho jeho vnučka (pravnučka?) která má velice málo informací, a některé jsou možná už generacemi zkreslené.
V J. Hradci jsem nenašla žádný hotel, který by patřil osobě s tímto příjmením, v matrikách rodiny tohoto jména jsou, ale ne František narozený kolem r. 1910.
Našla jsem po chvíli hledání fotografii Hotel Kaucky v Králově Dvoře a pak policejní přihlášku. Jestli na ní jde o Králův Dvůr nebo Dvůr Králové... jak to říct, "hodilo" by se mně, aby to byl Králův Dvůr, ale logika věci říká, že to spíš bude Dvůr Králové, bohužel.
Kde ten hotel měl být, to prostě paní neví. Matka nemanželského dítěte pocházela z okolí Jindřichova Hradce..
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], naancy a 21 návštevníků