Russia Huben

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Russia Huben

Příspěvekod Gothard » ned lis 23, 2014 16:58

Zdravím, ve sčítacím archu z USA jsem nalezl místo narození Russia Huben, nevím co to znamená. U rodičů je napsáno, místo narozená Czechoslovakia. Nevíte někdo co to znamená? Googlil jsem, ale Russia Huben jsem nikde nenašel.
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Zora » ned lis 23, 2014 17:06

Můžete sem vložit odkaz nebo sken sčítacích archů? Obec - nebo část obce Huben je v Rakousku vícekrát, nemohlo dojít k záměně Austria - Russia?
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » ned lis 23, 2014 17:18

Toto je kopie z Ancestry.com

Name: Joseph Stekly
Event Type: Census
Event Year: 1930
Event Place: Great Falls, Cascade, Montana, United States
Gender: Male
Age: 40
Marital Status: Married
Race: White
Race (Original): White
Relationship to Head of Household: Head
Relationship to Head of Household (Original): Head
Birth Year (Estimated): 1890
Birthplace: Russia Huben
Immigration Year: 1910
Father's Birthplace: Czechoslovakia
Mother's Birthplace: Czechoslovakia
Household Role Gender Age Birthplace
Joseph Stekly Head M 40
Susie Stekly Wife F 35
Annie Stekly Daughter F 14
George Stekly Son M 13
Dorothy Stekly Daughter F 11
Joseph Stekly Son M 9
Helen Stekly Daughter F 4
Albert Stekly Son M 2
District: 0020 , Sheet Number and Letter: 14A , Household ID: 154 , Line Number: 40 , Affiliate Name: The U.S. National Archives and Records Administration (NARA) , Affiliate Publication Number: T626 , Affiliate Film Number: 1253 , GS Film number: 2340988 , Digital Folder Number: 004610685 , Image Number: 00836
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Zora » ned lis 23, 2014 17:23

Spíš by asi pomohl ručně psaný záznam o emigraci z roku 1910 , tohle jsou už jen přepisované záznamy ze sčítání v USA. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » ned lis 23, 2014 17:26

Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Zora » ned lis 23, 2014 17:32

odkaz se zobrazí jen těm, co mají předplatné ...
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » ned lis 23, 2014 17:43

Lépe to nejde, doufám, že to bude čitelné.
Přílohy
Steklyzáznam.jpg
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Zora » ned lis 23, 2014 18:00

Bohužel, třeba se najde někdo úspěšnější :-(

http://mapy.cz/zakladni?x=14.5115640&y= ... i&id=38659 Guben, polsky Gubiň

Sama bych hledala spíš na Ukrajině, tam se mně objevuje pouze Dubno, což už je hodně daleko od původního záznamu. (ale při záměně ruského D za latinské písmeno, to nemá k písmenu H až tak daleko)
Je také možné, že šlo o zápis Russia, Gubernia xy, a zapsala se jen část.
Jde vesměs o nápady, ne o žádnou odpověď, sorry. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Russia Huben

Příspěvekod Branwen » ned lis 23, 2014 19:22

Co znamená to "Slovak" v zápise? Nějaké jméno, nebo původ? V tom případě by to teoreticky mohlo být třeba Humenné na Slovensku. Toho Ruska bych se úplně nutně asi nedržela, klidně to zapisovatel mohl splést...
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » stř úno 17, 2016 13:16

Po nějakém čase, tedy hlavně trpělivosti a bádání jsem z různých střípků došel k závěru, že se jedná o oblast http://mapy.cz/zakladni?x=23.7056912&y= ... h%C3%B3wek

část, nebo osoda Hubinka.
K tomuto jsem se dostal tak, že zřejmně příbuzná z Argentiny zaslala fotky, kde jak uvedla, jsou vojáci z Polské armády, což měla pravdu, její dědeček si vzal Polku a žili chvilku někdě v oblasti Volyně a odešli do USA a poté do Argentiny. Uváděla části své rodiny, kdo si co pamatoval a nakonec jsem zjistil souvislost s rodem v USA, moje potvrzení toho, že se jedná o jednu rodinu, dříve společně žijící je skutečnost, že se mi od nich sešli shodné fotky předků. Nyní tedy musím zjistit, zda můj závěr, že pochází přímo z této vesnice v Polsku, kde žili a kde se narodilo několik z nich je správný.
V USA stále psaly Huben, Russia u narození a to 28.5 1890. Jelikož jsem jen letmo zavadil o pár map zjistil jsem, že tato oblst by měla v těchto letech patřit pod carské Rusko. :D

Nevím, zda mé závěry jsou správné. Jinak nyní bojuji s Polskými archivy, kde se absolutně neorientuji. Kontakty na faru v oblsati jsem po 2 hodinovém googlení vzdal. Pokud by jste někdo věděl o někom, kdo se v Polsku orientuje a jak se říká ví kam sáhnout budu moc rád za každou pomoc.
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Joachim » stř úno 17, 2016 16:22

Geografický slovník Království polského obsahuje 3 hesla pro Huben, Hubeń.
http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_III/196

Jako nejnadějnější se mi jeví Hubeń coby jiný název pro obec Hubenice v malopolském vojvodství.
Joachim
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon srp 24, 2015 23:00
Oblast pátrání: Zlínsko

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » stř úno 17, 2016 16:44

To ano, ale ono to je psáno někým v Americe, tedy se nemohu spolehnout, že vše napsal správně, ba naopak, nedokázal totiž napsat správně ani přijmení a pokaždé jej napsal jinak na jedné stránce A4.
Pamětník vyprávěl, že jezdili do Lvova, tedy by to měli trochu z ruky. Potom, že okolo vedla železnice, kterou využívali za I. světové války a přesunovali se po ní vojáci. Jediné čemu věřím, že se narodil v Rusku, což bylo dříve Ruské území. Z těchto střípků tak tedy usuzuji.
Určitě děkuji za nápovědy, protože to je velice důežité. Pokud to není nějaká zaniklá vesnice, čím dál tím více se kloním k názoru co jsem již psal. Pokud by jste mi toto vyvrátili, budu jen rád. Protože zde matriky asi nikde nejsou.
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Russia Huben

Příspěvekod Joachim » stř úno 17, 2016 18:07

Ok, pokud trváte na Hubinku, tak matriky jsou zřejmě na faře v Dyniskách
http://www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl/parafia,148
Księgi metrykalne:
chrztów od r. 1881, w Hubinku: 1789 - 1928 i 1960 - 1993
małżeństw od r. 1785, w Hubinku: 1792 - 1968
zmarłych od r. 1786, w Hubinku: 1796 - 1968

Jako kontakt přímo na faru je uveden telefon, ale když si rozkliknete jméno faráře, je tam i email.
Joachim
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon srp 24, 2015 23:00
Oblast pátrání: Zlínsko

Re: Russia Huben

Příspěvekod Gothard » pát úno 19, 2016 19:46

Stále pátrám, ale bez nějakého valného úspěchu. Nalezl jsem toto, ale nevím, zda to k něčemu bude.

Hubin (Lepelsk County) - village in 19th Century in Lepelsk County, today in Belarus
Hubin (Buczacz County) - village in 19th Century in Buczacz County

http://www.austriahungary.info/en/gazet ... otok_zloty
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků