panství Žleby

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

panství Žleby

Příspěvekod Ivon » ned lis 09, 2014 17:45

Tady na fóru mi pomohli přečíst zápis ze svatby v Dobrovítově.
U nevěstiných rodičů ale nemůžu přijít na to odkud byli. Oba byli z panství Žleby. Jeden z obce asi Luhov. Což jsem myslím našla, ale u druhého byla obec Llahan. Což podle mapy nemůžu najít.
Nevíte někdo, co by to mohlo být dnes za obec?

Díky
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: panství Žleby

Příspěvekod Claricia » ned lis 09, 2014 18:12

Ivon píše:Tady na fóru mi pomohli přečíst zápis ze svatby v Dobrovítově.
U nevěstiných rodičů ale nemůžu přijít na to odkud byli. Oba byli z panství Žleby. Jeden z obce asi Luhov. Což jsem myslím našla, ale u druhého byla obec Llahan. Což podle mapy nemůžu najít.
Nevíte někdo, co by to mohlo být dnes za obec?

Díky

Zkoušel jste se kouknout do Palackého, jaké vesnice uvádí u panství Žleby?
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: panství Žleby

Příspěvekod Branwen » ned lis 09, 2014 18:42

Ono by stačilo porovnat oba názvy v tom oddacím zápise ;) Oba jsou totožné, a sice Lohow, dnes Hlohov (pravděpodobně u Číhoště).
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: panství Žleby

Příspěvekod Ivon » ned lis 09, 2014 19:51

No mě ty názvy připadaly trochu podobné, ale dala jsem na radu dotyčného, co mi pomohl přečíst zbytek textu.
A za toho Palackého taky díky! Popravdě jsem o existenci téhle knížky slyšela poprvé. Dělám rodokmen teprve asi měsíc a půl.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků