Neznámá obec

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Neznámá obec

Příspěvekod zuzanarentova » úte zář 16, 2014 19:50

Zdravím, chtěla bych požádat o pomoc. Našla jsem sňatek svého několikrát pradědy a prabábi, ale bohužel u praprapra...dědy nemohu rozluštit město, kde žil jeho otec - Pauli Danisch. Já tu obec/město čtu písmeno po písmeni jako CZEDRICH, nemůže mi někdo poradit, co je to zač? A zda to čtu správně? Přikládám obrázek a pro jistotu i odkaz na matriku (je to druhý záznam na levé straně - Joannes Danisch a Catharina Kopeczek)

http://repo.archives.cz/zoomify_viewer/ ... ualImg=229

Předem moc děkuji.
Přílohy
Záznam.jpg
zuzanarentova
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 27, 2014 19:06

Re: Neznámá obec

Příspěvekod Jirig » úte zář 16, 2014 19:59

napadá mě Štědrákova Lhota, psáno německy např. Tschedrich, počeštěně snad i Czedrich

Matriky pro Štědrákovu Lhotu (Ruda nad Moravou) jsou k dispozici, ale Váš odkaz je nefunkční, nevím ani v jakém období a v jaké oblasti hledat...
ty, Giržik
Uživatelský avatar
Jirig
 
Příspěvky: 1891
Registrován: pon čer 30, 2014 8:33
Oblast pátrání: Slezsko - Slatina, Stará Ves, Výškovice, Josefovice, Klimkovice, Ostrava, Bílovec
Morava - Bohuňovice, Lašťany, Trusovice
Polsko - Sobolów

Re: Neznámá obec

Příspěvekod zuzanarentova » úte zář 16, 2014 20:14

Děkuji moc, to by i odpovídalo, protože to pochází z matriky z Hrabenova (což je kousek od Rudy nad Moravou). Nenašla jsem totiž nikde starý odkaz, ketý jsem používala na "vyluštění" německých a starých názvů obcí a měst, který byl kdysi na strábce archives.cz, ten byl dobrý, byly tam názvy všech obcí přehledně vypsány. Ještě jednou moc děkuji, zkusím zapátrat tam :)
Jinak je to tato matrika: N, Z, O, I-N • inv. č. 7800 • sig. Šu II 2 • 1710 - 1743 • Bludov, Bohutín, Dolní Studénky, Hrabenov, Bartoňov, Radomilov - a je to obrázek 229.
zuzanarentova
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 27, 2014 19:06

Re: Neznámá obec

Příspěvekod Jirig » úte zář 16, 2014 20:16

No lokalita snad není daleko, taky jsem prohledával Vámi zmiňovaný dokument :)
Snad se zadaří, přeju hodně štěstí :)
ty, Giržik
Uživatelský avatar
Jirig
 
Příspěvky: 1891
Registrován: pon čer 30, 2014 8:33
Oblast pátrání: Slezsko - Slatina, Stará Ves, Výškovice, Josefovice, Klimkovice, Ostrava, Bílovec
Morava - Bohuňovice, Lašťany, Trusovice
Polsko - Sobolów


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků