Chynice - okres Chlumec

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zuzana Jah » stř srp 13, 2014 17:39

Prosím o radu - v matrice narození farnosti Lužec z roku 1880 je u matky otce dítěte uvedeno místo narození "Chynice č 21 okr Chlumec". Uvedenou oblast osobně znám, ale ani mamka netuší, co za osadu nebo samotu by to mohlo být. Prošla jsem na netu zveřejněný seznam dochovaných matrik archivu v Zámrsku a v žádné z farností není Chynice uvedena. Zápis v matrice je čitelný a tak předpokládám že i správný. Zkoušela jsem hledat i různé podobné varianty, ale neúspěšně. Kde bych mohla vyhledat údaje o místu narození? Děkuji předem za každou radu, jsem začátečník, který se bádání věnuje cca šest týdnů:-) Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zora » stř srp 13, 2014 17:47

Rozhodně by pomohlo, pokud přidáte odkaz, odkud název obce čerpáte, určitě něco vymyslíme.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Slim » stř srp 13, 2014 17:47

I přesto, že jste přesvědčena o správnosti přečtení, neuškodí zde dát odkaz na daný záznam.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zora » stř srp 13, 2014 17:53

http://www.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... 22%7D&ri=0

Pouze tipuji - obec Bílé Vchynice, je to 11 km do Chlumce nad Cidlinou.

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zuzana Jah » stř srp 13, 2014 18:20

Moc děkuji za informace, Pokud to je Vchynice, tak to by pak mohlo být něco v archivu v Nymburku - obrázek matriky mám v PC, ale netuším, jak ho sem vložit. Odkaz jsem dávat nechtěla, ze stránek archivu musí se stáhnout celý velký soubor. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zuzana Jah » stř srp 13, 2014 18:38

Tak to asi bude část obce Kladruby a ty matrikou patří pod Chlumec nad Cidlinou - index N je k dispozici na netu, zkusím ho stáhnout a projít. Děkuji za pomoc. Hezký večer. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Miro1 » stř srp 13, 2014 20:00

podívejte se na sčítací operáty Bílé Vchynice- jsou k dispozici roky 1870 až 1921, třeba najdete, kdo bydlel v č.21:
http://vychodoceskearchivy.cz/hradeckra ... /#vchynice
Miro1
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát kvě 09, 2014 17:08

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod ozana » stř srp 13, 2014 20:31

tady je ten obrázek, ale rozlišení(velikost) je malé(á)
Obrázek
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Chynice - okres Chlumec

Příspěvekod Zuzana Jah » pát srp 15, 2014 16:19

Děkuji všem za rady - stáhla jsem sčítací operát z roku 1870 a jméno osady je psané Chynice. V čísle popisném bydlí obyvatelé s jiným příjmením, ale to nevadí, já hledám v dřívějším období. Opravdu to je dnešní Bílá Vchynice, část obce Kladruby nad Labem. Zkusím zjistit pod kterou farnost osada spadala a třeba se mi podaří najít matriky na netu. O víkendu mohu čerpat pouze z materiálu v PC, server v archivu v Zámrsku prochází údržbou (třeba přidají něco nového:-) ) Hezký víkend. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků