Obec Zeznitz? Herrschaft Pardowitz vyřešeno. dík

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Obec Zeznitz? Herrschaft Pardowitz vyřešeno. dík

Příspěvekod Zora » stř dub 09, 2014 6:07

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=51
první zápis vlevo Antonie

U dědečka dítěte (otce matky) je uvedena obec původu Zeznitz, snad by se mohlo jednat o panství Pardubice.
Napadají mě pouze Sezemice, ale zdá se mně, že patřily k jinému panství. Tuto oblast neznám, prosím o radu.

Přečtení zápisu viz:
viewtopic.php?f=9&t=14318

Předpokládám, že by v dané obci snad mohl být - měl by být pivovar, Petr byl pivovarský mistr, snad tedy sládek.
Moje větev rodu Eibelů pochází z Rakouska, cca kolem r. 1680 se usadila v Ivančicích.
Stejně tak se ale vyskytuje starý rod stejného příjmení v oblasti Českých Budějovic. Netuším, zda se v případě Petra jedná o moje příbuzné.
Zatím pouze vím, že se "nějaký" Petr vhodného vhodného věku v Ivančicích opravdu narodil, a neoženil se tady. Je možné, že z Ivančic odešel, vyučil se a později se usadil v Říčanech (moravská obec nedaleko Ivančic)
Děkuji všem za jakýkoliv nápad Zora
Naposledy upravil Zora dne stř dub 09, 2014 6:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec Zeznitz? Herrschaft Pardowitz

Příspěvekod Slim » stř dub 09, 2014 6:27

V původním příspěvku nečtu Zeznitz, ale Zezenitz, takže opravdu Sezemice panství Pardubice

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sezemice_% ... rdubice%29
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Obec Zeznitz? Herrschaft Pardowitz

Příspěvekod Zora » stř dub 09, 2014 6:31

Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků