Kdo ví?

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Kdo ví?

Příspěvekod Emilie » sob led 23, 2010 14:14

Prosím kdo by věděl jak zjistit ve kterém Starém městě najdu své předky? Pouze je napsáno: Marina dcera Matěje Kubiny (Kubíny) ve Starém městě. Co s tím? Díky za pomoc.
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod ivannam » stř led 27, 2010 22:46

To taky záleží na tom, kde byl pořízen tento zápis. Z jaké je fary nebo oblasti? :-))))
Uživatelský avatar
ivannam
 
Příspěvky: 77
Registrován: pát dub 04, 2008 12:00
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Skláři (Eisner, Gerhard, Plešinger, Fillinger, Weingart...); Košťany 20.st. (Marek, Mišta...); Rumunsko - Scaius;

Příspěvekod jtks » pát led 29, 2010 15:27

A taky ze kdy zápis pochází.
V novějších zápisech se uváděl i politický okres, pokud se lišil od příslušnosti původce matriky.
V ostatních případech je nejpravděpodobnější obec spadající pod stejné panství.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

kdo ví?

Příspěvekod Emilie » pát led 29, 2010 20:50

Děkuji Vám za pomoc.Je to z Mor.Arch.v Brně.
Přišlo mi toto: Datum sňatku 6.2.1837 - ženich: František Kubina,domkář ve Staré Břeclavi,svobodný syn Mariny,dcery Matěje Kubiny ze Starého Města
Záznam o narození Františka Kubiny se nepodařilo dohledat.Prohlédli jsme matriku narozených pro Břeclav,Starou Břeclav a Staré město u Uherského Hradiště v letech 1810-1815,ale tento zápis jsme nenalezli.Nevyskytuje se tu ani příjmení Kubina.V dalším vyhledávání proto není možné pokračovat.
Jsem tělesně postižená a tak nemůžu cestovat.Proto jsem se dala na rodokmen a posílám si žádosti o rešerže.Ale teď nevím jak dál.Poradí mi někdo?Díky
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Kdo ví?

Příspěvekod Emilie » pát led 29, 2010 20:53

Ještě jsem zapoměla,někde mám na svých papírech napsáno Kubina a někde Kubína.Co je dobře?Díky
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod Zdenek » sob led 30, 2010 10:18

Dobrý den. Tak pokud to máte takhle ,,černé na bílém,, přímo z archivu tak bych jim věřil, že to v těch hledaných matrikách opravdu není. Také je tu možnost,že je to i jiné Staré město. Třeba Staré město pod Sněžníkem máte kompletní matriky zveřejněné u Mormonů
http://search.labs.familysearch.org/rec ... 475346;w=0
Ale myslím,že je to moc daleko a taky v tehdejší době tam žílo tak 90% obyvatelstva německého původu a těch Kubinů tam asi moc nebude. Pak bych doporučoval prohledat větší časový úsek v tam vašem Starém městě a i v okolních vesnicích. Píšete, že sama nemůžete, to by asi bylo moc nákladné co? Zkoušel jsem na Brněnských stránkách zadat Staré Město a nabídlo mi to jen existenci matrik od roku 1888. Tak nevím, kde se jim zatoulaly ty předchozí? Chtělo by to nejspíš znalce okolí. To já bohužel nejsem. :cry:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Kdo ví?

Příspěvekod Emilie » stř úno 03, 2010 19:48

Děkuji za pomoc.V těch letech tady byl Kubina-Kubína jen jeden.Marina měla Františka za svobodna.František se oženil a měl čtyři syny a pět dcer.Všichni někam odešli jen náš praděda zůstal v Břeclavi a otevřel si jatky a masnu.Viléma jsem snad našla na policejních přihláškách v Praze.Je tam psán jako Wilhelm snad to bude on.Musím si tam napsat.A ty dva František a Anton zatím nic.Dcery mám,ale všechny se vdaly pryč.Tak nevím co mám dělat a tak jsem šťastná,že i takto mi někdo pomůže.Zatím díky za rady.Jo a aby to nestačilo tak praděda měl jednoho syna Josefa a ten se stratil ve válce.Takže tady žádný Kubina ani Kubín není.Mějte se a ještě jednou díky.
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Kdo ví?

Příspěvekod Emilie » stř úno 03, 2010 20:02

Děkuji za pomoc.V těch letech tady byl Kubina-Kubína jen jeden.Marina měla Františka za svobodna.František se oženil a měl čtyři syny a pět dcer.Všichni někam odešli jen náš praděda zůstal v Břeclavi a otevřel si jatky a masnu.Viléma jsem snad našla na policejních přihláškách v Praze.Je tam psán jako Wilhelm snad to bude on.Musím si tam napsat.A ty dva František a Anton zatím nic.Dcery mám,ale všechny se vdaly pryč.Tak nevím co mám dělat a tak jsem šťastná,že i takto mi někdo pomůže.Zatím díky za rady.Jo a aby to nestačilo tak praděda měl jednoho syna Josefa a ten se stratil ve válce.Takže tady žádný Kubina ani Kubín není.Mějte se a ještě jednou díky.
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod Gabriel » pon úno 08, 2010 11:26

mno..v zeměpise jsem fakt slabší, ale třeba ačkoli město Telč jse přejít z jednoho konce na druhý za necelé dvě hodinky, tak se taky dělilo na Staré město a jiné části (tedy v Telči je také staré město...ale je to trochu z ruky...). Spíš bych opravdu myslel na starou část města Břeclav, třeba až do roku 1819, kdy by mu v roce sňatku bylo 18.
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků