sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Danaa » úte úno 04, 2014 22:51

Neporadil by mi někdo prosím, jak zjistit, kde sídlil hrabě Hartmann v Praze kolem roku 1800? Můj předek, který u něj sloužil, bydlel na Novém Městě č. 847 - ale předpokládám, že to nemuselo být přímo u Hartmanna.

Předem díky za nápady, D.
Naposledy upravil Danaa dne stř úno 05, 2014 20:46, celkově upraveno 1
Danaa
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 01, 2013 17:14

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze

Příspěvekod Zora » úte úno 04, 2014 23:21

Kolem roku 1800 by měly pomoci pražské policejní přihlášky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 05, 2014 6:56

Máte tam přes 1000 Hartmannů- tak to snad budete mít štěstí :-)
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze

Příspěvekod Zora » stř úno 05, 2014 8:46

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=356

celým jménem se jmenoval jan (Johann) Prokop a pokud si tohle heslo natukáte do googlu, dozvíte se zajímavé podrobnosti v mnoha článcích.
Kde přesně bydlel Vám pomohou podle příhlášky odhalit kolegové, nejsem z Prahy.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 05, 2014 9:11

podle mne je to Jindřišská ulice- blok u Václaváku.
http://web2.mlp.cz/mapa1938/list_39
nebo tady
http://mapy.vugtk.cz/praha/sheets.php?r ... %20Josefov
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze

Příspěvekod Danaa » stř úno 05, 2014 20:45

Děkuju všem! Nenapadlo mě hledat v policejních přihláškách, když jde o dobu kolem 1800 - ten můj předek tam třeba není. Takže je to vyřešeno, bydleli ve stejném domě: č. 847, po přečíslování 901. Ještě jednou díky!
D.
Danaa
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 01, 2013 17:14

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř úno 05, 2014 22:03

stačilo jen zjistit jména pana hraběte :-)), přes google, takže aspoň víte, jak na to příště. předek by tam měl být,. bez přihlášky to prostě nešlo. klidně napište jméno, fórum zkusí pohledat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 06, 2014 7:37

ještě posílám odkaz na Soupis pražských domovských příslušníků, kdeje vidět, že se přece jen trochu po Praze stěhoval....

http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... 008&scan=1
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Danaa » čtv úno 06, 2014 9:56

Karolíno, myslíte, že se Hartmann po Praze stěhoval? Nejsou ty čísla v Soupisu pr. domov. příslušníků u č. 901/2 spíš roky? Na mě to tak působí, ale nejsem odborník jako Vy.
A Zoro, já už jsem předka Petzelbauera v policejních přihláškách hledala (myslím, že zrovna na Vaši radu), ale je tam jen Karl P. na konci 19. stol. a to je syn toho narozeného v r. 1803 (taky Karla). U toho mého Karla mám výpis z MN, takže o moc víc toho nepotřebuju - spíš je mi divné, že tam je hrabě H. z té doby, ale narozený Karel a jeho otec Michael, kt. sloužil u hraběte, v přihláškách není (a jak píšete, být by tam měl).

Dana
Danaa
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 01, 2013 17:14

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Zora » čtv úno 06, 2014 10:51

Mělo by platit, že kdo se v Praze zdržoval , měl by mít policejní přihlášku. Jinak, on ten hrabě ještě spravoval Lnáře (ještě dalsí souvislosti s možnými jinými působišti), - dá se to dohledat na googlu, ale jestli má předek zapsánu adresu v matrice narozených, měl by být v přihláškách, stejně jako jeho rodiče.
(Mohla se samozřejmě ztratit)
Další variantou by mohlo být, že rodina bydlela jinde - na jiném působišti hraběte a dítě se jen v Praze narodilo. (Že si hrabě služebnictvo jakoby přesunoval,)
Co je v zápise narození napsáno jako bydliště (původ) rodičů?
Pokud není uveden v soupise pražských dom. příslušníků, neměl v Praze domovské právo a pak by snad mohla platit varianta s bydlištěm mimo Prahu.
V pol. přihláškách je Petzelbauer 1847, narozený ale ve Vídni.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 06, 2014 12:53

Máte pravdu- bývají tam i čísla- ale tady jsou to roky :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Danaa » čtv úno 06, 2014 20:42

Zora píše:Mělo by platit, že kdo se v Praze zdržoval , měl by mít policejní přihlášku. Jinak, on ten hrabě ještě spravoval Lnáře (ještě dalsí souvislosti s možnými jinými působišti), - dá se to dohledat na googlu, ale jestli má předek zapsánu adresu v matrice narozených, měl by být v přihláškách, stejně jako jeho rodiče.
(Mohla se samozřejmě ztratit)
Další variantou by mohlo být, že rodina bydlela jinde - na jiném působišti hraběte a dítě se jen v Praze narodilo. (Že si hrabě služebnictvo jakoby přesunoval,)
Co je v zápise narození napsáno jako bydliště (původ) rodičů?
Pokud není uveden v soupise pražských dom. příslušníků, neměl v Praze domovské právo a pak by snad mohla platit varianta s bydlištěm mimo Prahu.
V pol. přihláškách je Petzelbauer 1847, narozený ale ve Vídni.
Z.


Dobrý den, Zoro.
Možné to je, že měli bydliště jinde, v zápise narození není původ rodičů, jen jméno. Každopádně se v Praze narodil jak můj předek Karl
Kód: Vybrat vše
http://amp.bach.cz/pragapublica/Zoomify.action?scanIndex=0&entityRef=(^n)(((localArchiv,^n,hot_)(unidata))(85719))
(s. 570), tak jeho bratr Franz (tamtéž, s. 446)-(nedaří se mi zkopírovat přesně stránku).
Takže nějakou dobu tam žít museli.

Dana
Naposledy upravil ozana dne čtv úno 06, 2014 21:58, celkově upraveno 1
Důvod: odkaz byl dán do CODE
Danaa
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 01, 2013 17:14

Re: sídlo hraběte Hartmanna z Klarštejna v Praze - vyřešeno

Příspěvekod Zora » čtv úno 06, 2014 20:46

Uplně dole, pod skenem přihlašovací karty je link. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků