Fotoprocházka na hřbitov...

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod PomněnkaPrvní » čtv pro 19, 2013 21:13

Dobrý večer,
nevím, jestli zde něco takového funguje, ale měla bych prosbu (návrh).
Nedostal by se někdo
na hřbitov ve Slaném (hledám příjmení Gerhardt nebo Gerhard)
a na hřbitov v Lysé nad Labem (hledám příjmení Gerhardt (Gerhard) a Sajdl)?
(také bych potřebovala slovenskou Kremnici /příjmení Bajnok/ a slovenský Trenčín /příjmení Vavrinec/, ale to netuším, zda toto fórum využívají aj naši kolegovia zo Slovenska)
Já na oplátku nabízím možnost výletu na hřbitovy
v Brně,
v Pohořelicích a jeho okolí,
v Bílovicích nad Svitavou,
v Bučovicích.
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pon led 06, 2014 18:33

Tak nějak jsem myslela, že by tu mohlo zafungovat něco jako burza. Zájemci by zde napsali místa, kam to mají co by kamenem dohodil a kam by byli ochotni někomu jinému zajít a zjistit informace. A někdo jiný by jim zase zašel jinam, kam to oni sami mají daleko...
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod artepa » pon led 06, 2014 20:46

Dobrý večer,
však to tu i tak funguje :)
Zřejmě odtamtud nikdo není, jinak by se Vám už někdo určitě ozval.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod Zdenek » pon led 06, 2014 20:52

http://www.cemeterysk.sk/index.php?activel=0
Zde jsou Slovenské hřbitovy. Některé z nich mají i popsané hroby na webu.
Ještě nápad, zkuste to zde připomenout v létě. Já sám bych taky v zimě moc brouzdat po hřbitovech nechtěl. Jinak už jsem takto několikrát vyhověl. Sedl jsem na kolo a udělal si výlet. Bohužel jsem z Olomouce a to Vám nepomůže. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod stanley4 » pon led 06, 2014 23:06

Zdenek píše:http://www.cemeterysk.sk/index.php?activel=0
Zde jsou Slovenské hřbitovy. Některé z nich mají i popsané hroby na webu.

je viac takých stránok, mne sa osvedčila http://www.virtualnycintorin.sk/, ale Trenčín ani Kremnica tam nie sú :(
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod ota » úte led 07, 2014 5:44

Dobrý den, do Lysé na hřbitov jezdím. Pojedu tam zřejmě v dubnu. Můžete mi to ještě připomenout na email koncem března, abych na to nezapomněla? Ráda se tam podívám, hřbitov není moc veliký. Chcete udělat i fotku, pokud to najdu. O.P.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod IvoD » stř led 08, 2014 19:26

Jako další možnost bych viděl tohle - každá hřbitovní správa musí vést knihu pohřbených (už se to tu taky probíralo). Zkus si vybrat nějaký menší hřbitov a zavolat tam, jestli by se Ti do té evidence nepodívali. Vyzkoušíš, co je možné a co ne. Větší hřbitovy mají evidenci dokonce v počítači, věřím, že tam bude vyhledávání úplně bezproblémové.

HTH IvoD
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod Zdenek » čtv led 09, 2014 8:44

IvoD píše:Jako další možnost bych viděl tohle - každá hřbitovní správa musí vést knihu pohřbených (už se to tu taky probíralo). Zkus si vybrat nějaký menší hřbitov a zavolat tam, jestli by se Ti do té evidence nepodívali. Vyzkoušíš, co je možné a co ne. Větší hřbitovy mají evidenci dokonce v počítači, věřím, že tam bude vyhledávání úplně bezproblémové.

HTH IvoD


To je pravda, ale já jsem zvolil spíš mail. S odpovědí jsem byl spokojen. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod Kirvin » ned led 12, 2014 14:37

Zhruba do jednoho měsíce se chystám na bývalý německý hřbitov v obci Maxov (Maxberg) v domažlickém okrese. Manželka má předky tam odtud a tak pojedu pobrat trochu atmosféry a snad se zadaří i najít nějaký spřízněný hrob... Pokud tam má někdo také zájem o konkrétní jméno, mohu vyhovět....
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Fotoprocházka na hřbitov...

Příspěvekod ota » úte led 14, 2014 7:58

Měla bych zájem o rodinu Sobitschka ? Ještě v roce 1827 by zde měla být. Děkuji, O.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků