Nyrany u Plzne - hrbitov

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod Ludmila » pát dub 05, 2013 20:25

Hledam nekoho, kdo se obcas projde po hrbitove v Nyranech a mohl by zkusit najit hrob pani Marie Dobrovske, ktera zemrela v roce 1969.
Predem dekuji.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod LucieZach » úte dub 30, 2013 11:35

Dobrý den, já jsem se v Nýřanech narodila, také jsem tam hledala svoje předky, mám to 2km od baráku. Mohla bych se tam někdy mrknout. Ale je to docela velký hřbitov, nevíte alespoň v jakých místech?
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod IvoD » úte dub 30, 2013 12:50

u každého hřbitova by měla být agenda kde kdo je pochovaný - řekl bych, že tohle by byla nejrychlejší cesta (resp. rychlejší než obcházet hřbitov).
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod Ludmila » úte dub 30, 2013 21:15

Lucie, nemam poneti, pani, pro kterou hledam (vnucka pani Dobrovske, roz Jagrove), vi jenom, ze zemrela v roce 1969, pamatuje si, ze jeji maminka jela z Francie do Nyran na pohreb.
Mozna v Nyranech zije jeste nekdo, kdo tuto rodinu znal? Jejich dcera Elfrida odesla do Francie, to se ponekud vymyka z normalu, treba nekdo vi, kde hledat nekoho z pribuznych.
Ve skutecnosti hledam nekoho z teto rodiny. Myslela jsem, ze hrob by mi mohl pomoct...

IvoD, myslite, ze tato agenda by se mela nachazet na mistnim uradu v Nyranech? Ja jsem tam psala uz pred 3 tydny, zda mi mihou o pani Dobrovske, roz. Jagrove dat nejakou (jakoukoliv) informaci, ale zatim nemam zadnou odpoved.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod IvoD » čtv kvě 02, 2013 6:42

Spíš bych řekl u měst Správa hřbitova, Technické služby, u vesnic místní fara, ... prostě nějaká organizace, která spravuje hřbitov - někdo tam musí sekat trávu, vybírat poplatky a tak. Lepší bude tam rovnou zavolat a domluvit se, telefon používají všichni, e-mailu se může někdo leknout a ignorovat ho, navíc e-mailem to může být na dlouho, telefonem je to vyřízené za 10 minut. Já osobně bych zavolal na místní faru, farář určitě bude lidi znát a vědět, jestli je tam jméno Dobrovský, Jágr obvyklé nebo ne, bude taky vědět, kdo vede agendu pohřbených.

Dej vědět, jak jsi pochodila.
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod Martin Jílek » čtv kvě 02, 2013 9:30

Kontaktujte Pohřební službu v Nýřanech tel.: +420 777 838 788.
Nevím jak tam,ale u nás jsou v evidenci jen živí plátci.
Ptejte se po knize pohřbených.

http://www.pohrebnisluzba.eu/nyrany.php
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod LucieZach » čtv kvě 02, 2013 13:00

V Nýřanech je přímo u hřbitova budova, kde určitě nějaký soupis bude. Asi bych tam také zkusila zavolat. Jägrů se tady u nás vyskytuje opravdu mnoho, mám kamarádku s tímto příjmením, která by se do rodokmenu také chtěla pustit. V současné době jsou všichni z Tlučné, ale jak jsem psala - jsme 2km od Nýřan. Jinak na matrice v Nýřanech máme neuvěřitelně milou paní matrikářku, možná by vám mohla pomoct i ona. Ale přes e-mail většinou nekomunikují. Po telefonu se dozvíte určitě víc. Hodně úspěchů :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod Ludmila » čtv kvě 02, 2013 13:11

Dekuji vam vsem, ze muj inzerat ctete a odpovidate mi.
Souhlasim, ze telefonem by to bylo nejlepsi, ale - ja jsem ve Francii a nemam bohuzel zadny vyhodny pausal pro telefonovani do zahranici.
Lidi, pro ktere hledam, znam jen z genealogickeho fora, a to casto pouze pod pseudonymem. Moje pomoc jim je zalozena na naproste dobrovolnosti, takze v podstate omezena, ale velmi casto to staci. Pres internet se da najit spousta veci. Zatim se mi neprihodilo, ze by me nekdo z nich pozadal, abych telefonovala nekam, a nenabidl mi proplaceni teto sluzby, takze ja sama ji iniciativne nenavrhuji.
Tady je odkaz na to nase male forum, kdybyste se nekdo ze zvedavosti chteli podivat...

http://www.genealogie.com/v4/forums/def ... 4661&p=118


Zkusim napsat jeste jednou na urad do Nyran. Chapu, ze lide, kteri tam pracuji, maji svoji praci a tohle je pro ne navic, takze pokud cekam 2 tydny, nepohorsuji se. Domnivam se taky, ze hrbitov by mel spadat pod radnici, jena pozemku obce, tak uz jenom proto.
Zkusim i tu pohrebni sluzbu v Nyranech.
Dam vam vedet, jak to dopadlo.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod Martin Jílek » čtv kvě 02, 2013 13:17

LucieZach píše:V Nýřanech je přímo u hřbitova budova, kde určitě nějaký soupis bude.

Právě tam sídlí pohřební služba!

U nás má hřbitov na starosti-Správa majetku města!Ale pokud jsem vyhledával konkrétní hrob,zašel jsem do kanceláře pohřební služby.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nyrany u Plzne - hrbitov

Příspěvekod LucieZach » čtv kvě 02, 2013 19:17

Také mě to napadlo, když jsem hledala ty svoje, ale nechtěla jsem je tam otravovat, radši jsem si dala tu práci :-) Nevím zda vám v Nýřanech odpoví na e-mail, paní matrikářka říkala, že je teď neskutečný zájem o vyhledávání, že vůbec nestíhá ostatní práci a teď má do toho ještě spousta svateb. Říkala, že jí ten pořad už štval, že lidi pořád volaj a volaj :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků