Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Příspěvekod Zora » čtv říj 04, 2018 20:03

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=196

Pravá strana nemanž. dítě Aloys, dům č. 20 asi uprostřed

U babičky dítěte je uvedeno:
Agnes , geb. Martin Nechuta, Hausler in Stribanitz?

Děkuji za každý nápad, Martin Nechuta (otec Agnes) by měl být z Třebíče, tam se narodila jeho dcera Agnes, ale může jít o lokalitu, kam sepozději přestěhoval, v Třebíči jeho úmrtí zřejmě není.

Díky všem za pomoc.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Příspěvekod zburget » čtv říj 04, 2018 20:15

Já bych to četl, jako Střibrnitz - ale všechny čtvery Stříbrnice jsou relativně daleko
1. část Vrbic v okr. Jičín
2. okr. Přerov
3. část Starého města v okr. Šumperk (ale tyhle by se německy měly jmenovat Stubenseifen)
4. okr. Uh. Hradiště
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Příspěvekod Zora » čtv říj 04, 2018 20:27

mě napadly ještě ty Třebenice, ony se německy podle actapublica jmenovaly také Stržebenitz, Střebenitz . (já název obce tedailně nevidím, nerozilišímn přesně jednotlivá písmena, trapné, ale pravdivé...
Už jsem to tam lehce prohledávala, ale nic jsem nenalezla.
Inu, budu muset asi na Vademecum, ach jo.

Moc a moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Příspěvekod zburget » čtv říj 04, 2018 20:35

Já tam celkem zřetelně vidím buď Střibrnitz, případně Střibenitz - tedy před "b" je zcela určitě "i"

Než se vrhnete do Opavy, koukněte do toho okr. Uh. Hradiště, případně do Stříbrnic v dnešním okr. Přerov. Obojí Stříbrnice jsou v MZA.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Stribanitz? Stříbrnice? Třebenice?

Příspěvekod Zora » čtv říj 04, 2018 20:41

myslela jsem to tak, že nakonec budu muset do Opavy... ale vůbec se mně to nezdá... ¨snad možná taky záměna původu otce a matky.... Je to docela zajímavé pátrání... co zápis, to jiné údaje...
Ještě jednou moc děkuji.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník