Havelka cca 1720-1751 Hrubý Jeseník UPŘESNĚNO

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Havelka cca 1720-1751 Hrubý Jeseník UPŘESNĚNO

Příspěvekod Šušara » pon čer 24, 2013 14:32

Hledám informace o Josefu Havelkovi nar.1751 v Hrubém Jeseníku a jeho otci Matějovi (cca 1720) a matce Anně - u obou nevím odkud :) .
Díky
Naposledy upravil Šušara dne úte črc 15, 2014 12:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Jeseník

Příspěvekod danny99 » pon črc 15, 2013 8:35

Dobrý den :)

Jakého byl Váš předek náboženství?
Zápisy Jeseníku jsou zdigitalizované.
Naposledy upravil danny99 dne pát črc 18, 2014 21:57, celkově upraveno 1
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Jeseník

Příspěvekod Šušara » pon črc 15, 2013 18:09

Dobrý večer.
Náboženství bohužel nevím, můj praprapra..................... dědek Josef se narodil 9.2.1751 v Jeseníku - rodiče Matěj H a Anna.
Našla jsem sňatek, ale bohužel Matěj byl již vdovec /první žena také Anna nar.1722 - tu jsem našla/ a Anna vdova po Petru Čihulovi. Jiné údaje tam bohužel nejsou. V Jeseníku ani v okolí jsem nic nedohledala - ani první sňatek obou, ani narození.
Pokud mi můžete nějak poradit, budu moc vděčná.
Zdravím Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Jeseník

Příspěvekod danny99 » pon črc 15, 2013 19:25

To je škoda že nevíte náboženství :(
V Jeseníku byli ( a dodnes jsou) dva kostely, římskokatolický a evangelický :)
zápisy jsou na webu "Matriky Opava - online" http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... fcDb=10041
resp. zápisy ze Zemského archivu v Opavě
Římskokatolické zápisy roku 1751 v Jeseníku jsou na stránkách 480-495 :)
pomoci by Vám mohl i rejstřík (který je tam také zveřejněný, na té tom jistém odkazu, na stránce 524.
Jméno Havelka jsem zde ale nenašel, a ani se zde nevyskytuje = samá německá jména a příjmení (Hackenberg, Hartman, Hauck..) možná má příjmení Havelka nějaký německý ekvivalent,
toto příjmení vzniklo z jména Gallus. http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste ... a-hronkova
zde matriky NAROZENÝCH v Jeseníku (1719-1751)
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... HlPA%3D%3D
odkaz otevřete kliknutím na obrázek matriky.
Přeji příjemné hledání :) v oblasti nejkrásnějších hor České republiky.

(Když pátráte na jesenicku, tak se určitě podívejte, jestli neméte v rodokmenu nějakého Priessnitze,
bylo jich tu spoustu, jenom při nahlédnutí do České Vsi jsem viděl tři Vincenty Priessnittze :) )
Danny
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Jeseník

Příspěvekod Šušara » pon črc 15, 2013 20:00

Já se strašně omlouvám, ale uvedla jsem místo narození podle matriky, kde je jen Jeseník, ale ve skutečnosti je to Hrubý Jeseník na Nymbursku. Honem to jdu opravit. Díky za snahu a přeji hezký večer.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Hrubý Jeseník

Příspěvekod danny99 » pon črc 15, 2013 20:25

Nic se neděje :)
Danny
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Havelka rok cca 1720-1751 Hrubý Jeseník

Příspěvekod Šušara » úte črc 15, 2014 12:03

Upřesňuji - otec Matěj Havelka (vdovec) a matka Anna Havelková (vdova po Petru Čihulovi) nar.asi 1722. Nemohu dohledat první sňatek Matěje ani Anny -
nemáte někdo nějaký nápad?
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků