Kratochvílovi - Budišov, Třebíčsko

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Kratochvílovi - Budišov, Třebíčsko

Příspěvekod santhea » pon čer 10, 2013 14:32

Dobrý den, ráda bych se dopátrala současných potomků popř. vzdálených příbuzných, jejichž předkové byli Kratochvílovi z Budišova na Třebíčsku. Moje rodová větev zde končí kolem roku 1810, kdy si moje prapra...bába Rosálie Kratochvílová (rozená Krčálová) vzala po úmrtí jejího prvního muže mého prapra...děda Antonína Kratochvíla, jistého Lorence Matouška z Hroznatína a někdy kolem roku 1815 se odsud nevím kam přesně přestěhovali. Poté se objevují v Horních Heřmanicích a můj předek pak ve Stránecké Zhoři. Můj předek Josef Kratochvíl měj vlastní sestru Mariannu Kratochvílovou (nar.1806 -matka je zde psaná rozená Valová, nevím proč) a pak nevlastního bratra Jana Kratochvíla (nar. 1796 - otec byl Antonín Kratochvíl a matka Anna Hejlová). Pátrám tedy zejména po těchto dvou větvích. Pokud se ve vašem rodokmenu objevují Marianna nebo Jan Kratochvílovi, popřípadě děti Lorence Matouška byla bych moc ráda za jakoukoli informaci.

Pokud by měl dále někdo v rodokmenu předchozí Kratochvílovi z Budišova od Václava K. a Rosiny Fučíkové, Pavla K. a Anny Brabcové, nebo Jáchyma K. (označovaného též jako kovář z budišova) a Mandaleny popř jeho jiné ženy, budu moc ráda za veškeré informace, které doplní moje poznatky.

Ráda zdělím cokoli z mých výsledků pátrání, pokud bude kohokoli tento rod zajímat.

Děkuji
santhea
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát bře 15, 2013 10:12

Re: Kratochvílovi - Budišov, Třebíčsko

Příspěvekod Mirra » pon čer 10, 2013 16:04

Dobrý den,
já zase marně hledám narození Kateřiny Kratochvílové a narození a sňatek jejích rodičů Tomáše Kratochvíla a Kateřiny Chalupové. Kateřina byla oddána 04.07.1843 v Budišově s Fr. Čechem a měla by se narodit okolo roku 1810.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Kratochvílovi - Budišov, Třebíčsko

Příspěvekod santhea » pon čer 10, 2013 18:22

Obávám se, že jak Kateřina tak i Tomáš Kratochvílovi, byli z jiné rodiny Kratochvílů, na Budišovsku jich bylo více. V mojí větvi, co mám zjištěno, se žádný Tomáš nenarodil od roku 1700 až do přestěhování jinam(1815). Protože to není přímo můj předek mám tu u něj jenom dvě poznámky, že se Tomášovi Kratochvílovi a Kateřině(rozené Chalupové) narodili roku 1789 syn Franz a roku 1791 syn Mathias, oboje na čísle 10 Budišov. Více netuším, dál jsem jej nesledovala.
santhea
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát bře 15, 2013 10:12


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků