Ani vidu ani slechu?! Hocke, Hocková Trnovany u Teplic

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ani vidu ani slechu?! Hocke, Hocková Trnovany u Teplic

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 11:14

Ahojte, na tyto stránky jsem narazila náhodou a tak to chci zkusit . Hledám rodiče mé babičky a nebo její prarodiče. Mám jen rodný list a v něm se nic moc nepíše. Jen jména a bohužel tam není rok narození takže je to těžký něco najít. Zkoušela jsem Červený kříž a bez úspěchu, matriky taky žádná sláva. Nechápu, slehla se po nich zem?
Babička se jmenovala Ruth Hocková nar. 1934 v Praze (u Apolináře) všichní víme co to znamená :? . Její matka Anežka Hocková Trnovany . A její děd a babča Ferdinad Hocke a Kateřina Hocková roz. Šmídová.
Myslíte že v Praze na matrice budou napsána roky narození jejich rodičů? Nebo nevím už jak dál pokračovat.
Díky předem všem za odpovědi.
Naposledy upravil alik83 dne pát srp 02, 2013 20:08, celkově upraveno 1
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod Kašpar » ned kvě 26, 2013 11:23

Že by na rodném listě nebyl ani rok narození je nějaké divné:-(
Na rodném listě by měl být minimálně rok narození,pokud ne přímo celý datum.
Rok 1934 nebude patrně mezi roky,jejichž matriky jsou digitalizované,je tam nějaká lhůta,během níž jsou tyto matriky tzv. živé.
Můžet to zkusit přímo u Apolináře.
Dále je možnost zjistit alespoň přibližné datum narození Vaší prababičky Anežky Hockové. Tam už by měly být matriky - možná - tzv. mrtvé,tzn. že už by mohly digitalizované a tím pádem přístupné,nebo alespoň dostupné v příšlušném archivu.
Takže bych to spíše zkusil přes rodiče Vaší babičky - zjistit alespoň rok a místo jejich narození,nebo jejich svatbu. Tam by mohla být větší šance něco zjistit v matrikách.

Zkuste se ještě podívat na ten rodný list,zda tam neobjevíte rok,anebo pokud to nebudete moci nějakou část přečíst,tak to naskenujte nebo nafoťte,pošlete to třeba na http://img24.eu/ vložte pak sem odkaz a ostatní se na to podívají a mohou Vám pomoci
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 11:49

No vím, že je to zvláštní, ale opravdu tam nic není. Mám ten rodný list babičky a otec je vyškrtnutý celý a u kolonky Matka je jen ta Anežka Hocková - Trnovany a pak její rodiče a to je vše. Ten rodný list je tedy duplikát není originál. Co vím z vyprávění, tak to měla dosti těžké (čož většina z té doby) . Vím že před pár lety, byli moji rodiče v Teplicích a když sháněli něco o nich, tak jim jen bylo sděleno, že tam jeden hrob je, ale že není zaplacený a pokud se nezaplatí, tak nebudou podávat nějaké informace. :( .
Jak zjistit nar. mé prababičky, když příjmení Hocke, Hocková nikde není?? A ani tu Kateřinu Šmídovou nemohu najít .
Ještě zkusím toho Apolináře, ale pokud tam také nic nebude, tak opravdu nevím jak dál postupovat.
Děkuji.
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod Kašpar » ned kvě 26, 2013 11:56

Pokud je otec vyškrtnutý,tak dítě se mohlo narodit nemanželské.
Pokud je rodný list duplikát tak by to tam mělo být uvedeno,buď na líci nebo na rubu,s uvedením místa kde byl vydán ( fara,matrika atd.)
Píšete,že Alžběta je z Trnovan. Pak bych zkusil zalistovat v indexu,pokud existuje a je digitalizován,zda se tam nevyskytuje jméno Alžběta Hocke nebo Hocková. Aspoň by bylo se od čeho odrazit v další bádání.
Naposledy upravil Kašpar dne ned kvě 26, 2013 12:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod evanik » ned kvě 26, 2013 12:05

Požádejte si matriku, kam spadá Apolinář o doslovný výpis z patriky (kopii zápisu). Měla by na to stačit zádost, kam uvedete údaje o babičce. Na matrice nebo u notáře si nechte na žádost ověřit podpis (podepíšete se tam před nima), k tomu přiložte kopii RL váš a vaší maminky/tatínka (čí to byla maminka). Budou po váš chtít ještě správní poplatek. TAk se dostanete ke všem údajům, které jsou v matrice uvedený.
Jinak já mám kopie tří RL mého tchána - vydávané v různých dobách a na každém mám jiný rozsah údajů. V prvním z roku narození 1939 chybí data narození rodičů a jsou uvedeny místa narození jeho prarodičů, v dalším (vydaném 1953) je datum narození u rodičů a nejsou místa odkud pochází prarodiče a u rodičů je jen obec, a v RL z roku 1967 je to stejné jako v r . 1953.
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 12:10

http://img24.eu/v-40cs6rzl.jpg
http://img24.eu/v-40cs6rzl.jpg

Právě že už jsem zkoušela vše možné i nemožné a nikde mi nic nevyjelo a nebo s jiným jménem. Ale budu zkoušet dál, třeba tady někdo takový bude :D. Děkuji Vám ;-).
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2013 12:13

Ty Trnovany jsou uvedeny jako místo bydliště v době narození dítěte, to vůbec nemusí být současně rodiště prarodičů novorozence.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2013 12:14

Zkusila jste v Trnovanech matrikách hledat úmrtí prarodičů?
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 12:21

To všechno vím, že to bylo v době narození, ale bohužel víc nevím . Babička nikdy nechtěla moc vyprávět co se stalo, víme jen pár věci bohužel. Vím že asi nechtěla nic vědět. Ale já bych chtěla sestavit rodokmen a bohužel musím nějak začít :D. Ano v Trnovanech, teď už je vše v Teplicích byli moji rodiče a nic konkrétního nezjistili. Takže už vyzkouším toho Apolináře a uvidíme. Dokonce vím, že když babička byla mladá tak za ní přišel Červený kříž, takže musela být v evidenci a když jsem tam psala, tak mi přišlo, že nikdo takový a ani jeji rodiče v databázi není. Tak nevím nerozumím tomu.
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2013 12:33

Máte ode mě SZ - levý roh nahoře.
Zkuste napsat do Trnovan o kopii policejní přihlášky (přihláška k pobytu), pokud tam prarodiče bydleli, musí ji tam mít alespoň k roku 1934. Žádala jsem o něco podobného, na přihlášce je uvedeno datum narození, nastěhování a adresa, ukončení popbytu nebo úmrtí. Většinou se udává hlava rodiny a osoby v bytě společně bydlící, já jsem tam našla i datum sňatku a úmrtí předka, který ovšem nikdy se svou manželkou, majitelkou bytu nebydlel :-)))

Pokud rodiče v Trnovanech pátrali, je možné, že se ptali pouze na matriční údaje a "ochotná" úřednice jim nenabídla možnost hledat v těchto dokladech.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod artepa » ned kvě 26, 2013 12:35

Když se podívám do indexu matrik pro Trnovany (farní úřad Liběšice, okres Louny), tak je tam příjmení Hotzke, což dle mého názoru může být Hocke. Ale to nebudou Trnovany u Teplic.
Jestli se jedná o Trnovany u Teplic, tak můžete zkusit sčítání obyvatel z roku 1921. Pravda je to hledání jehly v kupce sena :) Ale snad tam žili prarodiče a matka Vaší babičky v roce 1921. Příjmení mi zní německy, nedokážu posoudit, tak moc mohlo být rozšířené.
Sčítání je online
Kód: Vybrat vše
https://familysearch.org/search/image/index#uri=https%3A%2F%2Ffamilysearch.org%2Frecords%2Fwaypoint%2FM9QJ-7HS%3An600464671%3Fcc%3D1930345

přímo pro Trnovany u Teplic
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 12:49

artepa: Je pravda, že jsem zkoušela jen Hocke a Hocková, a Hotzke a nebo jinak napsané mne ani nenapadlo . Ten odkaz co jste mi poslala, tak tam vidím jen nezaostřené dokumenty. :)).. Jsem v tom nováček :D. Vůbec netuším, kde takové indexy hledat.
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod artepa » ned kvě 26, 2013 12:53

Odkaz je na sčítání obyvatel, je to u Mormonů. Chvíli trvá než se to načte.
Indexy jsem hledala v archivu SOA Litoměřice, tam patří Teplice. Zadala jsem Trnovany do "Místo"
Kód: Vybrat vše
http://matriky.soalitomerice.cz/matriky_lite/MenuBar.action?_sourcePage=3T4Woo_zPSxz0Yrz8Z3yDfkU05hKKMh8RmJYm9f2q8Q%3D&activ=HLEDANI
.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » ned kvě 26, 2013 13:40

Asi jsem jelito :D, ale vůbec se mi nedaří nic najít v tom archívu a Hotzke, Hocke už vůbec. :-(
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Ani vidu ani slechu?!

Příspěvekod alik83 » pon kvě 27, 2013 7:22

Tak jsem napsala do archívu do Teplic, tak uvidíme co mi napíšou a pak ještě zkusím Apolináře. Jinak všem mockrát děkuji za rady. Jste zlatý. :-)
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků