Katarína Staníková z Dlhej n/K

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod danny99 » sob kvě 25, 2013 18:26

Dobrý den,
sestavuji stranu mé babičky, která pochází z obce Dlhá nad Kysucou (okres Čadca).
Stranu babiččiny mamky Agnesy Ďurinové rozené Ďurinové (1911-1981) jsem už trošku zkoumal,
ale stranu jejího otce Ondreja Ďuriny /Dzuriny/ (1911-1967) jsem zkoumal velmi málo.

V rodném listě je o otci napsáno:
Ondrej Dzurina, nar.13.10.1911 v Dlhej nad Kysucou, syn Ondreja Dzurinu a Kataríny Staníkovej

Prateta mi říkala, že ta Katarína Staníková byla celkem 4x vdaná a až posledním manželem byl můj prapradědeček!
Prapradědeček (Ondrej - otec Ondreja) se narodil 13.11.1887 v obci Dlhé Pole (okres Žilina, sousední obec Dlhej nad Kysucou),
jeho manželku mi však nejde objevit.... "Katarína Staníková" je velmi rozšířené jméno...

K těm čtyřem manželstvím:
Kostelní sňatky se nerozvádějí, a dříve se lidé nerozváděli, proto jí museli postupně umírat,
vzhledem k tomu, že můj pradědeček Ondrej (*1911) je ze čtvrtého manželství prvorozený, nemohl žádný z manželů zahynout v první ani druhé světové válce.
Je to velká záhada a ani si ji moc nedovedu vysvětlit....
Prateta Mária říkala, že když jednou byla navštívit svou rodnou obec (Dlhou n/K) tak se bavila s nějakou paní a ta říkala, že je její teta (že její mamka je pratetina babička....)
Je to v té rodině hodně zamotané, pradědeček Ondrej (1911-1967) a prababička Agnesa (1911-1981) byli dokonce příbuzní, jejich otcové (Ondrej st. a Gregor) byli bratranci. :D

Hodně mě tato větev zajímá, ale moc se v tom hledání praprababičky nevyznám...
Prosím, poraďte - jako by jste postupovali na mojem místě.

danny99
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod Lucka. » sob kvě 25, 2013 18:46

Možná by se dala kontaktovat obec, jestli nemají nějaké informace, třeba v kronice...
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod danny99 » sob kvě 25, 2013 19:25

Děkuji, ale myslím si, že se žádná kronika nepsala...
Obec Dlhá nad Kysucou (okres Čadca) vznikla až v roce 1954, předtím patřila pod obec Dlhé Pole (okres Žilina, dříve okres Veľká Bytča),
a ani jsem se nesetkal na Slovensku se psaním kroník.... navíc obyvatelstvo je v kysuckých dědinách zaostalé...
prateta říkala, že její děda a babička se báli fotoaparátu (že to vystřelí)... :) a asi jen málo lidí tam umělo psát...

danny99
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod Lucka. » sob kvě 25, 2013 19:33

aha, tak to asi nic :)
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod duros » ned kvě 26, 2013 9:36

danny99 píše:Děkuji, ale myslím si, že se žádná kronika nepsala...
Obec Dlhá nad Kysucou (okres Čadca) vznikla až v roce 1954, předtím patřila pod obec Dlhé Pole (okres Žilina, dříve okres Veľká Bytča),
a ani jsem se nesetkal na Slovensku se psaním kroník.... navíc obyvatelstvo je v kysuckých dědinách zaostalé...
prateta říkala, že její děda a babička se báli fotoaparátu (že to vystřelí)... :) a asi jen málo lidí tam umělo psát...

danny99

Tvrdit o obyvateloch Kysuc, ze su zaostali, tak sa na Kysuciach, byt Vami, ani neukazem. Je vidiet, ako si ctite predkov, resp. prinajmensom nedokazete vazit slova, ktore sem vlozite. Ono sa, pravda, ani niet comu cudovat, vzhladom na predosle skusenosti s Vami.
To, ze obyvatelstvo bolo niekedy zaostale, vsak neznamena, ze tam boli uplne vsetci negramotni a ze sa neviedla kronika. To mate toho velmi malo nastudovaneho, ked ste sa na Slovensku nestretli s kronikami. Boli vedene takmer v kazdej obci, len to chce navstivit okresny archiv, alebo prislusny obecny urad. A ked obec vtedy neexistovala a patrila pod inu obec, tak zistit kroniku tej obce, pod ktoru patrila.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod danny99 » ned kvě 26, 2013 10:01

Pán duros,
tým, že som tvrdil, že sú obyvatelia na Kysuciach zaostalí som nechcel nikoho vrátane mojich predkov uraziť, svojich predkov si ctim..
teta (kysučanka) mi vravela, že sa o Kysučanoch vravia rozne vtipy...... ale tak som to nemyslel.... zle ste to pochopil.

Ale za svojím názorom si budem stať, lebo keď porovnávam ostatné strany mojej rodiny z Kysuckou stranou - napríklad s fotografiemi je to naozaj zlé,
vidno, že ste na Kysuciach ešte nepátral... a paní som chcel iba vysvetliť, že pátranie na Slovensku nie je ako v Čechách...vy si myslíte pán duros, že tam bude niečo o tých sobášoch napísané,
keby hej tak dám vedieť... ;)

A tým "na predosle skusenosti s Vami" ste myslel čo?
Tiež neupozorňujem na Vaše problémy na starom fóre geni.sk

Osobne si o Vás myslim, že ste výborný genealog, niekoľkokrát ste mi poradil.. ale pochopte, že tým "zaostalí" som nikoho neurážal ale iba povedal to, čo si myslí veľa ľudí,
svojich predkov si ctim (aj svojej 1/4 kysuckej) :)
Naposledy upravil danny99 dne ned kvě 26, 2013 16:03, celkově upraveno 2
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod duros » ned kvě 26, 2013 10:30

Tak teraz budem off topic, ale vazne slubujem a naposledy, ze na Vas reagujem posledny krat, nech je to kdekolvek, hoci som to uz raz povedal a nakoniec som si povedal, ze treba pomoct komukolvek. Vam uz rozhodne nikdy.
Vy viete velku figu o tom, kde a ako som patral a vyprosim si od Vas, ze ja som mal nejake problemy na starom fore geni.sk - tie ste mali Vy. A nielen tam, ale pokial si dobre pamatam, Vase zaciatky na tomto fore boli tiez neslavne a aj tu Vas museli starsi kolegovia zahriaknut.
Tymto s Vami koncim a odporucam Vam slusne sa spravat nielen tu, ale aj na slovenskom fore.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod danny99 » ned kvě 26, 2013 10:40

OK, urazil ste sa kvoli jednej veci,
viem, že pátrate hlavne vo Veľkých Držkovciach.. (Čuklasovce)...

ale ja som naozaj nikoho neurážal, podľa mňa ste to tak pochopil iba vy (nikto iný).
Ja som mal na starom fóre iba problém s Vami (a nebol som jediný...)
a prosím, keď budete mať nejakú pripomienku - tak nepísajte už do tejto témy (Katarína Staníková z Dlhej nad Kysucou),
nechcem aby sa téma o mojej praprababke zaplňovala hnojom!
Ďakujem za pochopenie..... rrrrr...
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned kvě 26, 2013 13:47

nevím, jak to napsat, snad mi prominete- nerozčilujte se, myslím, že to oba myslíte dobře, jde o nedorozumění.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod duros » ned kvě 26, 2013 16:32

Tak takto chlapce - to, ze niekoho stretnem v Prahe, este neznamena, ze tam dotycny byva, takze trosku sudnosti by nezaskodilo. Ja som urobil urcite viac rodokmenov, nez mas ty rokov. Nikto iny nemal problemy so mnou, len ty. Garantujem ti, ze touto chvilou ich nebudes mat - aby sa nam nahodou forum nezaplnilo hnojom.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Katarína Staníková z Dlhej n/K

Příspěvekod danny99 » ned kvě 26, 2013 16:47

ok, mam menej rokov ako vy, a čo?

Možno mam rodokmenov menej , ale dostal som sa ďalej do minulosti a o to tiež ide!
Ja som proti Vam až na tie narážky nič nemal...ale furt ma tak provokujete, že to sa nedá.....koľko ľudí prezie moje príspevky,
len vy sa musíte ozvať s nejakou narážkou.... ok, vyriešené.... a neprajem si, abyste mi tykal, som mladší ako vy , ale kravy som s Vami pán Snopek nepasol!
Ďakujem!!
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků