Hledám Kropáčkovi - Rychnovsko před r.1804

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám Kropáčkovi - Rychnovsko před r.1804

Příspěvekod thor » stř kvě 22, 2013 21:10

Jedná se o předky Františka Kropáčka nar.17.12. 1804. Měl by být synem Františka Kropáčka nar. 1778 měštana, panského bednáře a Josefy Rufferové nar. 1777 - dcery panského mlynáře Jiřího Ruffera z Městské Habrové č.11. Sňatek uzavřeli 4.11. 1800. Předkem by mohl být František Kropáček nar. kolem 1750. Žena mohla být nějaká Helena. Jejich děti Františka Barbora nar. 24.10. 1770 a Mikuláš Antonín nar. 6.12. 1777.
nevím zda to tak je,ale tento Mikuláš Antonín by dle mne mohl být i onen správce huti Zdobnice a později autor prvního zápisu v rychnovské kronice
roku 1836 (psáno německy - autor Anton Kropatschek). Velice lituji toho, mám totiž zjištěno, že existovala kniha - kronika rodu Kropáček,(Kropaczek) která však byla po roce 1987 (po smrti Karly Ekslerové (Švástové- větev Karla Kropáčka nar. 22.10.1836) vyhozena do popelnice v Krnově.
thor
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 18, 2013 13:23

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků