franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Zora » úte kvě 21, 2013 14:02

https://familysearch.org/pal:/MM9.1.1/XLXH-85Y

Odvažuji se požádat o radu,

Na uvedeném formuláři je uveden sňatek dne 20. jun 1811 F. Honse a Anny Schlapákové s tím, že:
Event Place: Extracts,Krhov,Krumlov Moravsky,Czechoslovakia

Zřejmě jde o nějaký zádrhel, protože nechápu, jak ona dvě místa spolu souvisejí.
Franz se narodil v Podkláštěří - Třebíč, jeho otec pocházel z Hrutova u Kněžic ( mezi Jihlavou a Třebíčí.
Franz se podruhé oženil v roce 1812 v Ivančicích, takže datum tohoto 1. sňatku by vyhovovalo.
Jenže ho nikde nemohu najít.
Z tohoto 1. manželství vzešel syn Franz mladší, který se měl narodit v Petkovicích. Obec tohoto jména jsem nenašla a při záměně za Petrovice, Ketkovice, Letkovice jsem také nic nenašla...
Prosím ty, kteří mají s hledáním podle familysearch větší zkušenosti o radu, kde se mohl uvedený sňatek konat, nebo alespoň k jakým záměnám na familysearch dochází. Děkuji. Zora

příjmení Schlapak jsem našla v rejstříku sňatků Moravský Krumlov:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=11

levá strana , sloupec u hřbetu, p. 96 - poslední dvojice
Vzhledem k tomu, jak rejstřík vypadá, nenajdu v něm naprosto nic dalšího.
Děkuji všem, kdo se pokusí něco vymyslet. Zora
Naposledy upravil Zora dne čtv kvě 30, 2013 15:25, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 21, 2013 15:08

a co je u toho Schlapáka za poznámku (myslím v Mor. Krumlově na Actapublica)- vidím tam pův. ???

jinak podle mne na FamilySearch skenují, co jim přijde pod ruku a dávají to kam je napadne.... už jsem tady o tom někde četla...
když tam kliknu na zdroj- M94685-1, tak se ukáže sbírka 380ti záznamů sňatků od cca 1690 do cca 1826 se stejným EventPlace.... tak nevím....

krhov a mor. Krumlov jsou cca 25 km od sebe, ale každý v jiném kraji, jiném archivu...
že by nevěsty a ženichové vždy pocházeli z těchto dvou měst? sci-fi, co?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Slim » úte kvě 21, 2013 15:17

Napadá mne jediné, ten Krhov je napůl cesty mezi Třebíčí a Moravským Krumlovem, nemohla to být nějaká nekatolická matrika, co spadala pod Moravský Krumlov?
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Lucka. » úte kvě 21, 2013 15:19

Na family search bývají chyby v přepisech, škoda, že tam není zdrojový dokument a nejde otevřít obrázek. Já bych zkusila hledat v matrikách oddaných pro obě dvě místa, když je alespoň známé datum svatby.
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 21, 2013 15:29

no, v Mor. Kruml. ani Schlapakovi ani Honsovi- teda v řím.katol. matrikách dané doby pro narození a sňatky na Actapublica....
ale v té pro narození jsou u fary Mor. Krumlov i nějaké Petrovice....
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=1
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Slim » úte kvě 21, 2013 15:51

Petrovice jsou kousek na jih od Moravského Krumlova a hned pod nima je Kadov, nemohl by to být třeba ten Krhov co není Krhov ?
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: franz Hons na familysearch.org- poraďte, prosím

Příspěvekod Zora » úte kvě 21, 2013 18:10

OKolí MOravského Krumlova jsem prohlédla,jsem skoro místní, znám i drobné nebo zaniklé obce....
prohlédla jsem alternativy obcí, které by odpovídaly podobným zněním,Ketkovice, Letkovice, Budkovice...
Prohlédla jsem všechny obce s názvem Petrovice, tuším že jsou 4 nebo 5, prohlédla jsem i Hrutov, Kadeov.
Vymyslela jsem přesmyčky názvů obcí, povzpomínala na možné event. příbuzenské vztahy. Hledala možné zeměpisné propojení -cesty, směry. hledala jsem narození dítěte Franze, které z tohoto manželství vzešlo.
S nejvyšší pravděpodobností se nejedná o nekatolickou matriku, rodina Franze byla a dále pokračovala vždy jako katolická..., navíc v našem kraji nebylo nekatolictví v této době nějak zvlášť časté (kromě židovských matrik jsem se s jinými zatím nesetkala).
Syn Franz byl poté vychováván nevlastní matkou, vím, že studoval techniku ve Vídni a údajně se "poněmčil"
Záznam o sňatku a úmrtí Franze -syna jsem nenašla, ani není uveden na vídeňských hřbitovech on-line.

Vzhledem k tomu, že blbě vidím, sice jsem všechno pečlivě prohlédla, ale bez jakékoliv jistoty :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř kvě 22, 2013 16:29

Na základě obětavé pomoci Kašpara a jeho zraku ostřížího, (prohledal zřejmě vše, co se dalo a snad i nedalo), se mu podařilo objevit narození syna Franze Hanse v Odunci, snad tudy povede cesta k nalezení předmětného sňatku.
Děkuji všem, před Kašparem smekám, vidí i to co mormoni nevidí :-))). Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 22, 2013 18:14

ja ani nevěděla, že existuje takové místo- Odunec- neuvěřitelné :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř kvě 22, 2013 18:18

ještě je nedaleko Příšpo .....
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod luko » stř kvě 22, 2013 18:32

..co hůř,je to dokonce Příštpo a ještě tam jsou Přeskače... :D
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 546
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 22, 2013 18:49

jejda, to je kraj.... samí kreativci
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod luko » stř kvě 22, 2013 19:28

A další slovní hříčky:Letkovice-Ketkovice,Lukovany-Dukovany,Kuroslepy,Čučice,Tetčice atd.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 546
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř kvě 22, 2013 19:49

máme i Dobřínsko, (Horní Dolní), Radostice a dokonce i Prštice :-))) a vedle Kuroslep jsou Kladeruby - na staré zemské stezce, obyvatelé měli opravdu povinnost,narubat , uložit a v případě nebezpečí klást na stezku klády, pokud se blížily loupeživé bandy... na stejné stezce byla o pár století později hospoda s názvem U studené prdele, dodávám s omluvou
Jo a taky máme Budíkov...
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: franz Hons na familysearch.org vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 22, 2013 20:17

:-)
no jo, ráda vidím, že jste hrdé/hrdí na domovinu, každý známe ty svoje Horní Dolní Prostřední Lhoty a -ice
míst je spousta, ale když jsou ve spojení s něčím, co řeším, rázem mám pocit, že jsem tam doma, že jsou všichni sousedi.... a to si pak myslím, že Votice, Nemyšl a Heřmanův Městec jsou cestou z Prahy přes Tábor do Klatov :-)....no jo. než se kouknu do mapy.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků