Ohrenstein

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ohrenstein

Příspěvekod tanka » sob kvě 18, 2013 8:15

Hledám cokoli o rodině Ohrensteinů ze Soutic a okolí Světlé nad Sázavou. Jde o dvě větve této rodiny, navzájem spřízněné. Moji prarodiče Josef a Kamila se později odstěhovali do Prahy, žili v Karlíně a naposledy v Libni v Kaplířově , dnes Světové,ulici. Měli dvě děti, Helenu a Miroslava. Budu vděčná, za každou zprávu.
tanka
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 18, 2013 8:01

Re: Ohrenstein

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob kvě 18, 2013 8:26

Vítejte,
takže ze Soutic se Vaši prarodiče přestěhovali cca kdy?
A rodné listy prarodičů nemáte?
Karolina
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ohrenstein

Příspěvekod tanka » sob kvě 18, 2013 8:50

Dobrý den

ze Soutic pocházela moje babička Kamila. Můj dědeček pocházel od Světlé nad Sázavou. Vzali se v roce 1919 a myslím,že do Prahy odešli hned po svatbě. Rodné listy,bohužel,nemám,celá rodina až na čtyři její členy zahynula během holokaustu a žádné doklady se nedochovaly. Mám jen kopii dokladu o složení řidičských zkoušek dedečka a výpisu potvrzení o bezúhonnosti nutnou, kterou dědeček podával k žádosti o vystěhování.
tanka
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 18, 2013 8:01

Re: Ohrenstein

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob kvě 18, 2013 9:19

Neměl dědeček asi mladšího bratra Antonína/Antona?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ohrenstein

Příspěvekod tanka » sob kvě 18, 2013 9:24

Neměl. Jméno Antonín se v naší rodině vůbec nevyskytovalo.
tanka
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 18, 2013 8:01

Re: Ohrenstein

Příspěvekod Lucka. » sob kvě 18, 2013 12:08

Asi to nijak nepomůže, ale básník Jiří Orten byl vlastním jménem také Ohreinstein. Zkuste se podívat na Hledání rodu, díl s Ester Janečkovou.
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Ohrenstein

Příspěvekod tanka » ned kvě 19, 2013 8:04

Jiří Orten byl příbuzný, jeho otec a moje prababička Marie byli sourozenci. To mám celkem zmapováno. Jde mi spíše o starší záznamy. Rodiči mojí prababičky veškeré záznamy končí. Jejich předek byl s největší pravděpodobností Josef Arenstein ze Sedumpánů, ale chybí tam jedna generace, rodiče rodičů Marie a jejích sourozenců. A to nemohu dohledat. Existují kontrolní matriky, které museli povinně vést katoličtí duchovní, ale, bohužel, ty, co bych potřebovala, se s největší pravděpodobností nedochovaly. Alespon já je nevyslídila.
Ale i tak moc děkuji za snahu.
tanka
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 18, 2013 8:01

Re: Ohrenstein

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned kvě 19, 2013 9:13

Jsou tady ale i geniální hledači, jako např. obluda31, tak možná kdybyste poslala odkaz/náhled na matriku, kde jsou rodiče Vaší prababičky, tak se na to mrknou....
Za to nic nedáte a třeba se na Vás štěstí usměje....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků