Fochler, Pěgřimek

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod marbor1 » pon dub 29, 2013 11:46

Hledám jméno Fochler, který se zabil na motorce. Odkud ale pocházel nevím. Manželka byla Anna Pěgřimková(Petřvald?), která se poté vdala do Holandska . Byli to rodiče mé matky Věry Fochlerové - Behenské nar. 1931 a její sestry Hedviky, nar. 1919 ?. Nevím o předcích vůbec nic.
Marcela
marbor1
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 29, 2013 11:20
Bydliště: Praha

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 29, 2013 12:24

A Vaše matka se narodila kde?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod Lukisson » pon dub 29, 2013 14:35

Pěgřimků kolem Petřvaldu je jako hub po dešti..:)
Chtělo by to specifikovat alespoň datum narození Vaší babičky Anny, buď z rodného listu matky, popř. Vám při prokázaní příbuzenského vztahu ( rodným listem ), vystaví na příslušné matrice opis rodného listu Vaší babičky.
Stejně tak v případě opisu rodného listu Vašeho dědy.. Pak už to jde s pomocí internetu a zdejších dobrých lidí snadněji..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod ozana » pon dub 29, 2013 14:54

místo opisu rodného listu je lepší žádat o opis matričního zápisu, je tam více údajů
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod Lukisson » pon dub 29, 2013 15:28

ozana píše:místo opisu rodného listu je lepší žádat o opis matričního zápisu, je tam více údajů


Bral jsem to tak, že v rodném listě budou i data a místa narození rodičů a jména prarodičů, což podle mě v matrice nebude...
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod ozana » pon dub 29, 2013 20:11

Lukisson píše:
ozana píše:místo opisu rodného listu je lepší žádat o opis matričního zápisu, je tam více údajů


Bral jsem to tak, že v rodném listě budou i data a místa narození rodičů a jména prarodičů, což podle mě v matrice nebude...

Údaje do rodného listu vezmou ze zápisu v matrice a otázka je, co všechno tam přepíšou...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod Lukisson » pon dub 29, 2013 20:24

Vy jste tady šéf..:) Každopádně díky za další pro mě dosud neznámý poznatek..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod marbor1 » úte dub 30, 2013 8:48

Děkuju vám za příspěvky, nemám totiž ani rodné listy. Ale předpokládám, že když se ponořím na půdu našeho domu, něco tam najdu:-). Maminka se nikdy o původu nezmiňovala a než jsem se rozhodla po tom všem pátrat, tak umřela. A když o tom nehovořila, myslím si, že to bude dost zajímavé :-).
marbor1
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 29, 2013 11:20
Bydliště: Praha

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod evanik » úte dub 30, 2013 9:01

Pokud nemáte rodný list maminky, tak si požádejte o "doslovný výpis z matriky narozených" . Na svém RL zjistíte, kde a kdy se maminka narodila. Tam si na matriku zavolejte a zjistěte, co požadují. Já sháněla výpis z matriky babičky, tak jsem potřebovala žádost o doslovný výpis z matriky narozených (dopis s udaji) s ověřeným podpisem a kopie (neověřené) mého RL a tatínkova. Pak bude potřeba zaplatit poplatek 20 Kč. Já jsem se s paní natrikářkou domluvila a poslala jí peníze v obálce se žádostí. A zpět mi přišla kopie z matriky. Nebo pokud tu matriku, kde bude maminčin zápis, máte po ruce, tak se tam zastavte a máme to nejrychleji.
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Fochler, Pěgřimek

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte dub 30, 2013 10:49

Přesně jak píše Evanik jsem to absolovala i já- hledala jsem úmrtní list dědy....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků