Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Příspěvekod terminal » stř dub 10, 2013 7:40

Dobrý den,
hledám potomky (pokud by sem nááááhodou zbloudili, nebo někdo neznáte)
Emilie Cihlářové nar. 1.4.1907 v Jíčíně a jejího manžela Josefa Cihláře. Cihlářovi žili v Praze a měli syny Evžena a Petra.
Poslední zmínku o Emilii mám z roku 1979, kdy vypravovala pohřeb své sestře Anně Jančové na Malvazinkách. Přes hřbitov Malvazinky jsem se sice snažil na tehdejší adresu zaslat dopis, bohužel na tehdejší adrese nikdo toho jména nežije.
Děkuji.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř dub 10, 2013 7:42

A prozradil byste, kam jste posilal ten dopis? Aspon ctvrt a idealne jmeno ulice....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Příspěvekod terminal » stř dub 10, 2013 8:04

Dobrý den,
jak jsem psal, dopis jsem posílal přes hřbitov Malvazinky, bo paní z hřbitovní správy (ač jinak VELMI ochotná) mi poslední adresu nesdělila (s ohledem na zákon o ochraně os. údajů). Dopis jsem tedy poslal na hřbitov, odtud putoval na tu adresu.
V rodinném archivu mého otce se ještě zachovala pohlednice od Cihlářů z roku 1971, kdy pohled odesílali z Prahy 025 .
Hezký den
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř dub 10, 2013 11:52

Aha, to jsem nepochopila....
Nicmene Praha 025 je Praha 10- Malešice. Snad tam opravdu bydleli- ne jenom odesilali z posty, okolo ktere prochazeli..... Na vyhledana smerovaci cisla moc nekoukejte (to by Vas asi zavedlo uplne jinam)....
Cihlarovi neznam- nedelam si legraci, jsem puvodne z Malesic (kde jsem zila do 1981), pozdeji ze Strasnic....
Ale nasla jsem:
Cihlářová Jiřina Káranská 339/32 10800 Praha - Malešice (to je tam) Tel.:222 940 239, i kdyz jsou tam panelaky, tusim, ze uz tam v te dobe byly.

Souhlasim, ze by to bylo velke stesti, kdyby to byla pribuzna, ale kdyz uz hledate, tak proc to nezkusit....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Emilie Cihlářová,Josef Cihlář - Praha

Příspěvekod Šušara » stř dub 10, 2013 19:31

Evžen Cihlář pracoval v ZPA v Kloboučnické ulici - dnes je to snad Regula. Pokud na něj nemáte kontakt, třeba byste ho získal tam.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků