NYRANY (Plzen a okoli) - DOBROVSKY a JAGR

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

NYRANY (Plzen a okoli) - DOBROVSKY a JAGR

Příspěvekod Ludmila » pát dub 05, 2013 20:23

Hazim lahev do more:
Hledam rodiny, ktere maji nejaky pribuzensky vztah k pani Marii Jagrove, provdane Dobrovske, ktera zemrela v roce 1969 v Nyranech. Mela dceru Elfridu, nar. 1925. Elfrida Dobrovska odesla pravdepodobne v roce 1940 do Francie, kde zalozila rodinu. Jeji dcera by rada navazala kontakt s pribuznymi sve maminky. Jeji maminka si dopisovala s Jaruskou a Petrem, kteri byli pravdepodobne jeji bratranec a sestrenice, mozna se jmenovali Jagrovi nebo Dobrovsti.
Pani Elfrida D. zemrela v roce 1974, pri stehovani se ztratily adresy na pribuzne. Jeji dcera v te dobe mela jen 10 let, takze ji vice neutkvelo v pameti. Jaruska a Petr by mohli dnes mit asi 70 let, mozna i vice, a mozna ziji v Plzni nebo v okoli Plzne.

Mozna je nekdo z vas zna....
Naposledy upravil Ludmila dne stř dub 23, 2014 13:44, celkově upraveno 2
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re:

Příspěvekod Appian » sob dub 06, 2013 2:13

.
Naposledy upravil Appian dne ned kvě 29, 2016 0:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: DOBROVSKY a JAGR z Plzne a okoli

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 06, 2013 6:39

:-)

Tak to je veeelike more pro tu lahev....
Napadlo mne hledat pres zivnostniky: najit ty, co jsou z plzenskeho kraje (PSC zacina 3): http://www.firmy-lide.cz/hledej_ziv/osoba.php (vyplnit prijmeni Jagr/Dobrovsky)
napr: http://www.firmy-lide.cz/lubos-jagr-449660.html
a protoze jsou tam adresy, tak tem lidem poslat dopis... Nasla jsem takhle tri sve snad pribuzne .-)

Hodne stesti....
P.S.: dalsi a podle mne slozita cesta je kontaktovat matriku pro Nyrany, kolik mela Marie Dobrovska deti a hledat deti tech deti.... coz Vam asi nereknou, pokud nedolozite primy pribuzensky vztah :-(
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: DOBROVSKY a JAGR z Plzne a okoli

Příspěvekod Ludmila » sob dub 06, 2013 7:41

Ja zacinam vzdy hledani nekoho "soucasneho" v telefonnim seznamu. Tentokrat jsem byla nemile prekvapena novou formou Zlatych stranek, a mam pocit, ze se mi tam hleda hur nez v tech drivejsich. Ale to je na zvyku asi.
Na matriku v Nyranech budu psat kazdopadne, alespon by mi mohli (mozna) rict, kdo zaplatil koncesi na hrob, kde by mela byt Marie Dobrovska pohrbena - ale jsem asi velky optimista...
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: NYRANY (Plzen a okoli) - DOBROVSKY a JAGR

Příspěvekod Ludmila » stř dub 23, 2014 13:48

Po rocni prestavce vytahuji ze zapomneni pripad Nyrany, mozna letos je mezi ucastniky tohoto fora nekdo z Nyran, kdo rodinu znal.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: NYRANY (Plzen a okoli) - DOBROVSKY a JAGR

Příspěvekod LucieZach » úte kvě 13, 2014 17:03

Zkuste kontaktovat přímo paní matrikářku z Nýřan, je velice milá a ochotná. Příjmení Jägr se tady totiž vyskytuje opravdu hojně. Třeba budete mít štěstí :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: NYRANY (Plzen a okoli) - DOBROVSKY a JAGR

Příspěvekod Ludmila » stř kvě 14, 2014 14:19

Pani matrikarce jsem psala, je tomu uz vice nez rok a stale cekam na odpoved. Zkusim to ale znovu...
Shodou okolnosti se na jeden cely rok odmlcela i pani, co hleda informace o teto rodine, takze jsem vsechno dala k ledu a ted zase zacinam.
Skoda, ze z tech Jagr- a Jägr-ovych v Nyranech a okoli nikdo nechodi na tyto stranky!
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků