Ztracení předci

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ztracení předci

Příspěvekod VLVOJTA » pát srp 18, 2006 20:53

Hledám záznam o úmrtí:
Marie Pěkná
narozena: 12.2.1865, Polipsy č. 33
zemřela: po 1930
otec: Karel Pěkný
matka: Františka Pěkná
děti: Růžena Novotná
sourozenci: Antonín, Marie, Anežka, Antonie
bydliště: Polipsy č. 8
povolání: dělnice

Doplňující texty:
Marie Pěkná nezemřela v oblasti spravované ŘK farou Kácov od r. 17.2.1875 do 20.10.1948, viz index zemřelých Matriky zemřelých ŘK fary Kácov dle SOA Pha č. 48
Marie Pěkná nezemřela v oblasti spravované ŘK farou Dolní Kralovice
Dne 5.3.1930 byl vydán Marii Pěkné Domovský list obce Polipsy, viz seznam Kniha domovských listů v SOkA KH.
V roce 1928 byl Marii Pěkné vyplacena podpora v chudinství, viz Kronika obce Polipsy v SOkA KH.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod VLVOJTA » čtv bře 27, 2008 19:58

Rőmerová Marie roz. Urbanová *1902
Hledám datum a místo úmrtí a kontakt na potomky
Marie Rőmerová žila v Praze v Hloubětíně, pracovala v ČKD ve Vysočanech. Pohřbena má být na hřbitově v Praze v Hloubětíně. Manžel byl krejčí a pocházel snad z Uhlířských Janovic a nebo z blízkého okolí.

On by to nebyl až zas tak mrtvý bod, kdyby nebyl zákon na ochranu os. údajů postaven tak, jak je. :-(
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

hřbitovní kniha

Příspěvekod anoli » sob bře 29, 2008 1:23

Zkusil jste již správu hřbitova v Hloubětíně? Já mám výborné zkušenosti s pracovníky správy olšanských hřbitovů. V databázi mi našli hledanou osobu a zaslali mailem i plánek umístění hrobu a jako bonus přidali i jména a datumy úmrtí všech osob v "našem " hrobu pohřbených . Úžasné!
Jednalo se však o konec 19. století. Nevím ale, zda se mohou sdělovat i novější data.
U té druhé osoby bych zkusila kontaktovat matriku obce, kam spadal nejbližší chudobinec případně nemocnice . A co civilní matriky?
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod VLVOJTA » stř dub 02, 2008 16:23

Zkusil, zkusil. Po mnoha urgencích a zřejmé neochotě, nechat to vyhnít, mi z HS odpověděli, že ten hrob nemají v evidenci. :-( Hřbitov v Hloubětíně spravuje HS Ďáblice.
Přitom mám hodnověrně potvrzeno, že je na tomto hřbitově pohřbena. Tak nevím. :-(

Co se týká matrik, těžko mě do nich v Praze pustí, když umrtí bude někdy v 50. letech 20 století.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků