Rod Morgensternů z Klatovska.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Morgensternů z Klatovska.

Příspěvekod Alexandr Debnar » pon led 28, 2013 15:16

Hledám předky a sourozence, zápis o narození, svatbě a úmrtí Matěje (Matouše) Morgensterna, hajného v Kvášlicích u Habartic o. Klatovy č.6, jemuž a manželce Josefě roz. Krauzové, dceři podruha Václava Krauze a Alžběty z Pečetína, fara Němčice, poddaných komendy Malzézských rytířů v Měcholupech, od r. 1789 do r. 1801 v Kvášlicích narodilo 6. dětí.Můj e-mail: alexandr.debnar@seznam.cz.
Alexandr Debnar
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 27, 2013 15:53

Re: Rod Morgensternů z Klatovska.

Příspěvekod Jnka » stř led 30, 2013 17:50

Dobrý den ,i já při tvoření rodokmenu máme Morgensterny v rodině,jsou z Myslova, Barbora Morgensternová se narodila v Hošticích,její otec byl Jan Morgenstern šafář z Myslova 4 a matky Anny roz. Mazancové.
Jnka
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 13, 2009 14:54
Bydliště: Litoměřice

Re: Rod Morgensternů z Klatovska.

Příspěvekod Alexandr Debnar » pát úno 01, 2013 20:18

Bylo by prosím možné přidat data? Zdraví A.Debnar.
Alexandr Debnar
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 27, 2013 15:53

Re: Rod Morgensternů ze Slovácka - Ostrožská Nová Ves

Příspěvekod Pinajs » stř lis 27, 2013 22:11

Zdravím,

nemáte tam někdo vazbu na Slovácko - na Ostrožskou Novou Ves? Co jsem našel poslední záznam, tak sňatek Raphaela Morgensterna v roce 1818, bohužel u ženicha není víc informací a jméno se dříve v této vesnici nevyskytuje. Je tam jen poznámka, že byl řeznický mistr.
Pinajs
 
Příspěvky: 184
Registrován: čtv led 10, 2013 22:02
Bydliště: Hodonínsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků