Hledám příjmení Béza, Bösha, Bösa, Böse

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám příjmení Béza, Bösha, Bösa, Böse

Příspěvekod Mošna » stř bře 13, 2024 11:52

Dobrý den.

Hledám původ rodiny s příjmením Béza, Bösha, Bösa, Böse (tvary, najaké jsem zatím narazil).
Tato rodina (asi mlynářská) koupila někdy po roce 1800 Šterberský mlýn u Střechova (Mařanův mlýn), Středočeský kraj.

na odkaze https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9121/69 (druhý záznam) je svatba Václava, syna Antonia Böshy.

A jelikož před tímto datem jsem toto příjmení v této oblasti nezachytil, museli přijít od jinud a ten mlýn koupit.
Podle stránek "Vodní mlýny" se toto příjmení vyskytuje kolem Olomouce, v okolí Svitav a nebo Nového Boru.
Předpokládám sice, že se jedná o mlynářskou rodinu, ale také to nemusí být pravda.

Hledám tedy rodiště Václava Bézy (*cca1795) a stím související původní místo pobytu Antonína Bézy (*cca1770).

Nemáte je někdo v rodokmenu?
Mošna
 
Příspěvky: 277
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků