Vyřešeno - sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Vyřešeno - sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Příspěvekod Stodůlka » ned zář 24, 2023 16:12

Dobrý den,

dovoluji si zde pořádat o nalezení sňatku manželské dvojice, která měla 9.7.1837 v Krasové č.7 dceru Marianu - viz odkaz seite 3/4:
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -01810.jp2
František Pernitza, domkař zdejší na č.7 a Františka dc. František Svirák (Svěrák) domkař z Valchova.

K 9.8.1853 na č.29 zemřel František Pernica ve věku 47 let (*kol 1806), podruh, zde žijící 22 let
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -01250.jp2
Nelze určit, jestli patří uvedenému. (v okolí měly sňatek 1835 - 40 jiní tři Františkové).
Úmrtí Františky zatím nenalezeno.

Prošel jsem matriku pro Krasovou i Valchov, našel jsem obě příjmení, tj. Pernica v okolí Krasové a Svěráky (Sviráky) v okolí Valchova.
Ale nikde jsem nenalezl sňatek asi v letech 1830 - 1837 pro František Pernitza a Františku dc. František Svirák.

Dále jsem zjistil:
V Krasové č.7 v letech 1810 - 1820 měl děti Jakub Pernica, domkař, zemřel před r.1841. Ale nenašel jsem, že by měl syna Františka.
Dcera Mariana *1837 rodila v Brně r.1867 (https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00940.jp2).

Doufám, že jsem uvedl vše a snad budu mít štěstí na nalezení tohoto sňatku.
Naposledy upravil Stodůlka dne ned zář 24, 2023 21:46, celkově upraveno 1
Stodůlka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 31, 2016 16:33
Oblast pátrání: Brno a okolí, Ostrov nad Oslavou, Bynina

Re: Hledám sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Příspěvekod Viridis » ned zář 24, 2023 17:32

Naposledy upravil Viridis dne ned zář 24, 2023 17:35, celkově upraveno 1
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Hledám sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Příspěvekod Zora » ned zář 24, 2023 17:33

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -01810.jp2

vpravo april

Z
edit,

Kolegyně Viridis tu měla radu, že je třeba hledat ve všech matrikách, kde se obce nacházejí.
Tomu nerozumím.,

Hledala jsem pod Boskovicemi, protože nevěsta byla dcerou domkaře, děvčata z těchto rodin působila nejčastěji před svatbou jako služebné, dělnice a pod v blízkém okolí, většinou ve větší obci, městě. V tomto případě jsem tedy zkusila Boskovice.
Ještě před hledáním si ověřuji , zda se dítě hledaných rodičů narodilo jako manželské nebo nemanželské... a zda tedy nedošlo k legitimizaci, pak je sňatek v době po narození dítěte.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Příspěvekod Viridis » ned zář 24, 2023 20:54

Protože ta svatba je podle mně v Boskovicích, matriky Boskovic a Žďárné se překrývají a myslím, že kolega v Boskovicích nehledal. A řekla bych, že jsem tu svatbu právě v Boskovicích našla. Na první dobrou, v indexu.... Pak jsem se k tomu ještě vrátila a poznámku vymazala, ale že by si v tuhle dobu jiný Franz Pernica z Krasové bral Františku Svěrákovou z Valchova je nepravděpodobné. P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Hledám sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasové

Příspěvekod Stodůlka » ned zář 24, 2023 21:45

Děkuji.
K Boskovicím jsem se nedostal. Zase jsem se něco nového přiučil.
Ještě jednou velice děkuji.
Stodůlka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 31, 2016 16:33
Oblast pátrání: Brno a okolí, Ostrov nad Oslavou, Bynina

Re: Vyřešeno - sňatek před r.1837 Františka Pernici z Krasov

Příspěvekod Zora » ned zář 24, 2023 23:54

Pro Viridis,
Díky, teď už rozumím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků