Karel a Cecilie Šultesovi (Brněnsko, 70. - 80. léta 20. st.)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Karel a Cecilie Šultesovi (Brněnsko, 70. - 80. léta 20. st.)

Příspěvekod zedir » čtv zář 21, 2023 17:05

Dobrý den,

pátrám po hrobu Cecilie, provdané Šultesové (psáno také jako Šultés), která byla druhou ženou mého pradědy Karla Šultese (1894-1976) pocházejícího z Drásova u Tišnova. Našel jsem hrob prababičky, ale praděda je pochovaný se druhou ženou, o níž nevím ani její rodné příjmení, ani kdy a kde byla svatba (každopádně mezi 1950-1976), ani kde žili a odkud pocházela. Mám pouze pradědovo parte, z nějž nic bližšího nevyčtu (jen, že proběhla kremace v Brně, přičemž nic nenasvědčuje rozptylu nebo vsypu). Na BillionGraves, ani pod brněnskými hřbitovy jsem je nenašel, zkouška Googlem také nic, tak zkouším zde, kdyby na ně náhodou někdo někde narazil.

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Karel a Cecilie Šultesovi (Brněnsko, 70. - 80. léta 20.

Příspěvekod hovorkas » pát zář 22, 2023 10:45

Dobrý den,
zkoušel jste přímo aplikaci brněnských hřbitovů (https://gis.brno.cz/mapa/hrbitovy)? Např. na Králově Poli je hrob Josefa a Františky Šultesových (vím, není to Karel ani Cecílie). Dál jsem nehledal. Ale možná je na BillionGraves, kde jste hledal, to samé.
hovorkas
 
Příspěvky: 285
Registrován: sob pro 15, 2012 21:53
Oblast pátrání: Kutnohorsko: Kaňk, Grunta, Chotouchov, Červený Hrádek, Rohozec, Horka (Žehušice), Borek (Žehušice), Solopysky, Mančice, Žleby (Čáslav), Radovesnice II, Zdechovice, Zbýšov, Bumbálka, Dobrnice, Červené Janovice; Kolínsko: Libenice, Tři Dvory, Polní Chrčice, Krakovany, Starý Kolín; Posázaví: Vrbka (Ledeč nad Sázavou); Nymbursko: Křinec, Zábrdovice; Jičínsko: Libáň, Dětenice, Veselice, Zliv (Libáň), Bačalky, Lično, Bystřice (Libáň), Údrnice, Únětice (Libáň), Vitiněves, Nemyčeves, Hřmenín, Markvartice, Rakov, Mrkvojedy, Dolní Lochov; Jablonecko: Vrát; Morava: Bělkovice

Re: Karel a Cecilie Šultesovi (Brněnsko, 70. - 80. léta 20.

Příspěvekod Zora » pát zář 22, 2023 10:49

hovorkas píše:Dobrý den,
zkoušel jste přímo aplikaci brněnských hřbitovů (https://gis.brno.cz/mapa/hrbitovy)? Např. na Králově Poli je hrob Josefa a Františky Šultesových (vím, není to Karel ani Cecílie). Dál jsem nehledal. Ale možná je na BillionGraves, kde jste hledal, to samé.


Kolega přece píše .... ani pod brněnskými hřbitovy jsem je nenašel
Z
Problém spočívá v tom, že
Cecilie se mohla po smrti manžela provdat,
Cecilie se mohla odstěhovat kamkoliv, třeba za dětmi, či za sourozenci...
Cecilie mohla mít kremaci a urna je ukryta v zemi, pozůstalí nenahlásili uložení urnu
Cecilie mohla zemřít v domově důchodců zcela mimo původní bydliště.... a mohla tam být i pohřbena...
....
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Karel a Cecilie Šultesovi (Brněnsko, 70. - 80. léta 20.

Příspěvekod hovorkas » pát zář 22, 2023 12:49

Hm, v rychlosti jsem se bohužel překouknul a "viděl" jen BillionGraves. Omlouvám se
hovorkas
 
Příspěvky: 285
Registrován: sob pro 15, 2012 21:53
Oblast pátrání: Kutnohorsko: Kaňk, Grunta, Chotouchov, Červený Hrádek, Rohozec, Horka (Žehušice), Borek (Žehušice), Solopysky, Mančice, Žleby (Čáslav), Radovesnice II, Zdechovice, Zbýšov, Bumbálka, Dobrnice, Červené Janovice; Kolínsko: Libenice, Tři Dvory, Polní Chrčice, Krakovany, Starý Kolín; Posázaví: Vrbka (Ledeč nad Sázavou); Nymbursko: Křinec, Zábrdovice; Jičínsko: Libáň, Dětenice, Veselice, Zliv (Libáň), Bačalky, Lično, Bystřice (Libáň), Údrnice, Únětice (Libáň), Vitiněves, Nemyčeves, Hřmenín, Markvartice, Rakov, Mrkvojedy, Dolní Lochov; Jablonecko: Vrát; Morava: Bělkovice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: modrasek92 a 30 návštevníků