Heyduk Jan svatba před 1792 atd.,Čejka Jan svatba před 1763

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Heyduk Jan svatba před 1792 atd.,Čejka Jan svatba před 1763

Příspěvekod granaj » sob zář 16, 2023 17:28

Hledám svatbu Jana Heyduka (psáno též Hejduka; † v udaných 67 letech 30.7.1811 na Rychmburku - nyní obec Předhradí) s Valburgou Weyrauchovou (příjmení může být psáno v různých obměnách; † v udaných 60 letech 18.8.1822 na Rychmburku). Svatbu předpokládám někdy před 9.1792 (jejich první narozené dítě nalezené v matrice Rychmburku; jejich děti mohli být narozeny i před tímto datem, ale někde jinde). Svatbu jsem nenašel. Nevěsta by měla být z Jičína, její otec Franc Weyrauch zemřel někdy před 1.1805.
Jedná se o dědu a babičku basníka Adolfa Heyduka (např. báseň: Štěstí. Co je štěstí? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá!).
info o rodu na webu: https://www.predhradi.cz/spolky/spolek- ... -vyznamne/
Jinak hledám cokoliv o narození a předcích uvedené Valburgy Weyrauchové a narození a předcích uvedeného Jana Heyduka.

Dále hledám svatbu Jana Čejky mlynáře a Ludmily, nejspíš někdy před 2.1763 (narozen jejich syn Jan Čejka, který je dědečkem z matčiny strany básníka Adolfa Heyduka), případně cokoliv o jejich narození a předcích.

Děkuji
Nejlépe pište na e-mail
granaj
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.

Re: Heyduk Jan svatba před 1792 atd.,Čejka Jan svatba před 1

Příspěvekod ladin8 » pon zář 18, 2023 13:52

Svatba Františka Ignáce Weyraucha
https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 7e9c36a821

Narození Barbory Walburgy Weyrauch
https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 1e495c55cd

Vše v Jičíně, tam jste nehledal ?
ladin8
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

Re: Heyduk Jan svatba před 1792 atd.,Čejka Jan svatba před 1

Příspěvekod granaj » ned říj 08, 2023 11:03

V Jičíně jsem před delší dobou hledal svatbu Jana Hejduka s Valburgou Weyrauchovou, tu jsem zde ale nenašel.
Dále jsem v Jičíně hledal narození Valburgy Weyrauchové - to jsem tehdy nenašel a proto už jsem zde více nehledal.
Narození jsem tehdy evidentně přehlédl (možná kvůli té Barboře, která je zde uvedena jako první křestní jméno a Valburga až jako druhé; později v matrikách je už uváděna jen jako Valburga). Děkuji za odkaz na její narození a svatbu jejího otce.
granaj
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků